삶의 질을 추구하는 국제적인 도시 연결망

Internationalt Bynetværk for Det gode Liv

Réseau International de villes où la vie est facile

International Network of Cities where living is Easy

Internasjonalt nettverk for steder hvor det er godt å leve

Internationaal netwerk van gemeenten waar het leven goed is

Międzynarodowa Sieć Miast Dobrego Życia

Rede Internacional de Cidades onde Viver é Fácil

Red Internacional de Municipios por la calidad de vida

ett internationellt nätverk för det goda livet

Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı

Internationale Vereinigung der lebenswerten Städte

Międzynarodowa Sieć Miast Cittaslow http://www.cittaslow.org/

Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Festiwal Cittaslow 2015 w Gołdapi – prezentacja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

Już 9 maja na Warmii i Mazurach odbędzie się szósta edycja Festiwalu Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Rynie, gospodarzem tego wydarzenia będzie Gołdap.

Czytaj dalej

Dobre Miasto wyróżnione

Pisaliśmy o odnowionych kamieniczkach w Dobrym Mieście: http://cittaslowpolska.pl/aktualnosci-czytaj/345/dobre-miasto-otwarcie-zrewitalizowanych-zabytkowych-kamienic. Ciąg dalszy historii: "Aż trzy rewitalizacje historycznych budynków z województwa warmińsko-mazurskiego zostały nagrodzone w konkursie Zabytek Zadbany 2015. Wsród laureatów znalazły się odnowione kamieniczki w Dobrym Mieście, jurorzy wyróżnili też olsztyński Tartak Raphaelsohnów i Dom Mendelsohna" : http://www.warmia.mazury.pl/pl/turystyka/4234-kiedys-ruiny-dzis-najpiekniejsze-zabytki-zdjecia

Źródło: www.warmia.mazury.pl

Czytaj dalej

Kolejna atrakcja sportowo rekreacyjna w Dobrym Mieście.

W Dobrym Mieście przy istniejącym kompleksie boisk ORLIK, siłowni zewnętrznej i placu zabaw powstało kolejne miejsce przeznaczone do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

Narada Obywatelska w Rejowcu Fabrycznym

Mieszkańcy miasta Rejowiec Fabryczny mają już doświadczenie i chcą nadal korzystać z możliwości udziału w naradach obywatelskich. Na naradę dotyczącą przyszłości byłego dworca PKP, która odbyła się w czwartek 26 marca, zapisało się więcej chętnych niż zakładano.
W ciągu najbliższych prawie trzech miesięcy odbędą się łącznie cztery narady, których tematem będzie wykorzystanie budynku byłego dworca PKP.

Czytaj dalej

Sukcesy „Rynbreakers” z Ryńskiego Centrum Kultury w Rynie

W dniach 10-12 kwietnia br. w Kętrzynie odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca Ulicznego „Breakmania” 2015. Organizatorem imprezy było Kętrzyńskie Centrum Kultury przy wsparciu Stowarzyszenia „Hip-Hop Mazury”. W zawodach startowało ponad trzystu tancerzy w kilkunastu kategoriach (hip-hop i break dance).

Czytaj dalej

Wiadomości z Kalet

Niebawem kolejna atrakcja turystyczna w Kaletach. Miasto pozyskało środki europejskie na budowę Ichtioparku

Zarząd Województwa Śląskiego na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2014 r. zaktualizował listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Priorytetu III Turystyka, działanie 3.2.2 Infrastruktura okołoturystyczna podmioty publiczne. Z wielką przyjemnością informujemy, że kolejny wniosek złożony przez Miasto Kalety, tym razem pod nazwą: Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach, uzyskał aprobatę i wybrany został do dofinansowania.

Czytaj dalej

Reszel i Lidzbark Warmiński wśród najciekawszych zabytków

Celem ogólnopolskiego projektu „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek do konkursu, na autorów najciekawszych wpisów i komentarzy czekają nagrody. Na platformie internetowej sprinet.pl zostały już zamieszczone propozycje wartych zobaczenia obiektów z poszczególnych województw. Każdy turysta, miłośnik historii, a także samorządy mogą dodawać kolejne zabytki do listy. Na razie województwo warmińsko-mazurskie reprezentują mosty w Reszlu, a także kościół pw. św. Piotra i Pawła oraz zamek i oranżeria biskupów w Lidzbarku Warmińskim.

Czytaj dalej

Biskupiec zgłosił swój projekt do II edycji konkursu Spółdzielnia Pomysłów - GŁOSUJCIE!

"Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji. Biskupiec zgłosił swój projekt do II edycji konkursu Spółdzielnia Pomysłów i walczy o 10 000 zł na jego realizację. Piszemy do Państwa bo nasz projekt wiąże się z ideą Cittaslow. Planujemy odnowić w naszym Parku Miejskim straszącą płytę do nauki w gry w tenisa, która od wielu lat nie spełnia żadnych parametrów jakościowych. Z jednej strony chcemy zrobić ścianę wspinaczkową ze ślimakami, które zostaną narysowane nad uchwytami służącymi do wspinaczki, wizualnie sprawiając wrażenie spaceru ślimaków po ściance, a z drugiej zrewitalizować płytę. Jeśli chcecie nam pomóc głosujcie codziennie na stronie: http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/111.
W załączeniu przesyłamy poglądową fotkę jak jest a jak może być oraz instrukcję jak głosować.
Już dziś dziękujemy za wsparcie!!!!!"

Czytaj dalej

Z ogromną prośbą o codzienne głosowanie na Nowy Dwór Gdański!

http://www.ogolnopolskieupiekszanie.pl/

Z ogromną prośbą o codzienne głosowanie na Nowy Dwór Gdański!

Dziękujemy i pozdrawiamy, Marta Dorobek, Urząd Miejski, Nowy Dwór Gdański

Czytaj dalej

Miasta Cittaslow robią milowy krok

18 marca, odbyło się spotkanie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.. Sieć zrzesza w tej chwili już piętnaście miejscowości z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz cztery spoza województwa. Członkiem Wspierającym Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  Polska Sieć Cittaslow jest drugą co do wielkości siecią po włoskiej. Na ukończeniu procedury certyfikacyjnej są Bartoszyce i Prudnik z województwa opolskiego. O członkostwo pretendują także Lidzbark i Orneta.

Czytaj dalej

„Slow” aby żyć lepiej

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow jest organizacją non profit i jej celem jest promowanie
i rozpowszechnianie kultury dobrego życia poprzez badania, eksperymentowanie, stosowanie rozwiązań dotyczących organizacji miasta.

Ruch Cittaslow narodził się w 1999 r. z pomysłu Paolo Saturnini, burmistrza Greve di Chianti we Włoszech i burmistrzów innych niewielkich miasteczek i przyjęty został przez Prezydenta Slow Food w celu rozszerzenia filozofii Slow Food na społeczności lokalne, przybliżenia ich do koncepcji dobrego życia oraz przeniesienia tej koncepcji w praktyce do życia codziennego.

Czytaj dalej

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego