삶의 질을 추구하는 국제적인 도시 연결망

Internationalt Bynetværk for Det gode Liv

Réseau International de villes où la vie est facile

International Network of Cities where living is Easy

Internasjonalt nettverk for steder hvor det er godt å leve

Internationaal netwerk van gemeenten waar het leven goed is

Międzynarodowa Sieć Miast Dobrego Życia

Rede Internacional de Cidades onde Viver é Fácil

Red Internacional de Municipios por la calidad de vida

ett internationellt nätverk för det goda livet

Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı

Internationale Vereinigung der lebenswerten Städte

Międzynarodowa Sieć Miast Cittaslow http://www.cittaslow.org/

Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Sieć Cittaslow na Targach TOUR SALON w Poznaniu

Podczas nowej odsłony targów TOUR SALON w Poznaniu  (12-14 lutego br.) swoje stoisko zaprezentuje Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow. Po raz pierwszy w historii sieci na jednym stoisku znajdą się miasteczka Cittaslow z całego kraju. Wspólną ideą przyświecającą miastom jest poprawa jakości życia ich lokalnych społeczności, natomiast od strony promocyjnej chcą przedstawić swoje specyficzne walory: zabytki gotyku, historyczną zabudowę miejską, bogatą ofertę rekreacyjną oraz ciekawe trasy tematyczne. Jedno z miast posiada status uzdrowiska, kolejne - baseny termalne z bogatą ofertą ośrodków SPA.
 

Czytaj dalej

II Ogólnopolska Karnawałowa Noc Morsów nad jeziorem Limajno

II Ogólnopolska Karnawałowa Noc Morsów - 30 stycznia, godz. 16:00 - Swobodna, plaża miejska nad jeziorem Limajno

Stowarzyszenie POZYTYWNI i Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście są organizatorami II Ogólnopolskiej Karnawałowej Nocy  Morsów, która odbędzie się 30 stycznia 2016, nad jeziorem Limajno w Swobodnej koło Dobrego Miasta.

Czytaj dalej

Lubawa oczami dzieci

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem promującym Lubawę. Pokazuje on miasto, jego charakter, zabytki oraz możliwości rekreacyjne. Na szczególna uwagę zasługuje narracja, która została nagrana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego. 

Życzymy miłego odbioru!

SPOT 

Czytaj dalej

Kolejne miasto chce dołączyć do Cittaslow

Rajcy miejscy w Jezioranach podjęli decyzję o przystąpieniu miasta do międzynarodowego stowarzyszenia Cittaslow. To otwiera miejscowości drogę do uzyskania zgody Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz rozpoczęcia procedury samooceny miasta pod względem celów stawianych przez ruch "miast dobrej jakości życia".

Czytaj dalej

Sylwester w Działdowie

Sylwester 2015 !!!
Burmistrz Miasta Działdowa  oraz Miejski Dom Kultury w Działdowie zapraszają na SYLWESTER 2015 z zespołem VOGUE BAND. 
Zapraszamy od godziny 22.00 na Plac Mickiewicza w Działdowie. Impreza potrwa do 01.00. 
Spotkajmy się przy działdowskim ratuszu!!!

Czytaj dalej

Członkowie ruchu Cittaslow spotkali się w Olsztynku

Z jednej strony przywiązanie do tradycji, dbałość o odnowę miast i zachowanie lokalnej wytwórczości, z drugiej czerpanie ze zdobyczy nowoczesności, aby poprawiać standard życia mieszkańców – te wszystkie idee łączą członków sieci miast Cittaslow.  Wczoraj (15 grudnia) w zabytkowym ratuszu miejskim w Olsztynku odbyło się spotkanie ambasadorów ruchu „miast dobrej jakości życiu”. 
- Ruch Cittaslow nie oznacza zastoju, lecz tempo życia dostosowane do lokalnej specyfiki oraz otwartość miast na kreatywne rozwiązania, które wpływają na poprawę życia miejscowej społeczności – powiedział podczas spotkanie z członkami sieci Miron Sycz, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Czytaj dalej

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dobrym Mieście

Zapraszamy serdecznie 20 grudnia, od godz. 11:00 na Jarmark Bożonarodzeniowy do Dobrego Miasta , podczas którego odbędzie się prezentacja rękodzieła, dziedzictwa kulinarnego oraz występy artystyczne zespołów.  

Czytaj dalej

Odpalamy choinkę w Działdowie

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 grudnia 2015 roku w godzinach 14.00-17.00 na Placu Mickiewicza.
ZABIERZCIE ZE SOBĄ MIKOŁAJOWE CZAPKI !
W programie przewidziane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, szopka z żywymi zwierzętami, koncerty,  konkursy i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne (można wygrać choinkę!!!), poczęstunek, podsumowanie Szlachetnej Paczki w Działdowie.
O godzinie  17.00 uroczyście zapłoną lampki na miejskiej choince.Harcerze przekażą Światełko Betlejemskie.Każdy kto przyniesie świeczkę/latarenkę będzie mógł zabrać światełko do domu. O godzinie 18.00 widowisko świąteczne “ Błękitny Ptak” w  Miejskim Dom Kultury.
Podczas imprezy będą zbierane fundusze na pomoc w leczeniu Martyny Koszewnikow.

Czytaj dalej

Przed Sępopolem ostatnia prosta na drodze do członkostwa w Cittaslow

W ubiegły piątek, 11 grudnia w Urzędzie Miejskim w Sępopolu odbyła się wizyta Komisji Certyfikującej przystąpienie do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow.  Spełnienie obligatoryjnych kryteriów samooceny weryfikowali przedstawiciele Bisztynka, Bartoszyc, Barczewa oraz Biura ds. Cittaslow urzędu marszałkowskiego w Olsztynie. Sępopol, po przyjęciu do Stowarzyszenia, będzie 24 miastem Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Uchwała w tej kwestii zostanie poddana pod głosowanie podczas posiedzenia Krajowego Zebrania  Członków w najbliższy wtorek, 15 grudnia w Olsztynku. Do światowej sieci Cittaslow należy obecnie 18 miast z Warmii i Mazur: Reszel, Bisztynek, Biskupiec, Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Ryn, Lubawa, Gołdap, Dobre Miasto, Barczewo, Pasym, Górowo Iławeckie, Nidzica, Bartoszyce,  Lidzbark, Działdowo oraz Orneta.  W Polsce sieć liczy 23 miejscowości i jest drugą największą po włoskiej reprezentacją ruchu. 
Kolejnym pretendentem do sieci jest Nowy Staw z woj. pomorskiego. Obecnie miasto oczekuje na pozytywną decyzję Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj dalej

Wystawa prac RAMUS ARTIS Festival w Poznaniu

Na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (terenie Kampusu Kolegium Cieszkowskich) można oglądać prace powstałe podczas RAMUS ARTIS Festival oraz zdjęcia rzeźbartystów z Chin, Francji, Niemiec, Izraela, Rumunii, Kosowa, Hiszpanii oraz Polski. Dalszą część wystawy IX Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka 2015 - Dotyk Przeszłości można zobaczyć w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Obie wystawy potrwają do 6 grudnia.

Czytaj dalej

„Slow” aby żyć lepiej

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow jest organizacją non profit i jej celem jest promowanie
i rozpowszechnianie kultury dobrego życia poprzez badania, eksperymentowanie, stosowanie rozwiązań dotyczących organizacji miasta.

Ruch Cittaslow narodził się w 1999 r. z pomysłu Paolo Saturnini, burmistrza Greve di Chianti we Włoszech i burmistrzów innych niewielkich miasteczek i przyjęty został przez Prezydenta Slow Food w celu rozszerzenia filozofii Slow Food na społeczności lokalne, przybliżenia ich do koncepcji dobrego życia oraz przeniesienia tej koncepcji w praktyce do życia codziennego.

Czytaj dalej

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego