Events

Wybierz miasto

Prezentacja twórczości Adama Mickiewicza w Kisielicach

23 September 2022

Zapraszamy serdecznie na spotkanie przygotowane przez członków Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Iławie przy współpracy z MGBP I MGOK w Kisielicach. Występ artystyczno-teatralny z udziałem mieszkańców miasta i gminy Kisielic poświęcony twórczości Adama Mickiewicza z okazji Narodowego Czytania 2022 „ Ballad i romanse".
Spotkanie ma na celu promocję twórczości kulturalnej i wspólnego spędzonego czasu.

Read more »

"Koncert z Wieży" w Barczewie

25 September 2022

Zapraszamy na koncert wybitnego trębacza Rafała Dubickiego w ramach obchodów Niedzieli Cittaslow. Rafał Dubicki to muzyczny wirtuoz, który oddaje serce słuchaczom za pomocą trąbki i łączy klasyczne dźwięki z muzyką rozrywkową.

Read more »

Tydzień Cittaslow w Rynie

19 September 2022

Serdecznie zapraszamy na pełen atrakcji Tydzień Cittaslow w Rynie, podczas którego odbędą się wydarzenia edukacyjne, kulturalne i sportowe promujące dobre życie w miastach sieci Cittaslow. Jak co roku zostanie stworzona wystawa „Miasta Cittaslow”, w tym roku wraz z wyświetlonym reportażem przygotowanym z okazji wyjątkowego Jubileuszu 15 – lecia Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Read more »

Morąg zaprasza na Noc Bibliotek

01 October 2022

Każdy z nas choć raz w życiu chciał udać się do krainy pełnej czarów… Tylko jak to zrobić? Wskoczyć do króliczej nory? A może przejść na drugą stronę lustra? Mamy na to sposób – znajdziecie go w morąskiej bibliotece! Już 1 października Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zamieni się w tajemniczy świat małej Alicji z kultowej książki Lewisa Carolla.

Read more »

Zapiski z Podróży – Krystyna Sól

23 September 2022

Wystawa batiku, której inspiracją były podróże do Sri Lanki, Indii, Chin oraz Meksyku. Wernisaż wystawy 23 września 2022 godzina 17:00 galeria w Podziemiach Braniewskiego Centrum Kultury.

Read more »

"Moje Cittaslow" w Lidzbarku Warmińskim

19 September 2022

W ramach obchodów tygodnia Cittaslow zapraszamy do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Na codziennych spotkaniach MOJE CITTASLOW dla dzieci i młodzieży porozmawiamy o idei „spokojnych miasteczek” i dobrego życia, zapolujemy na ślimaki i przygotujemy prezenty dla innych Uczestników zajęć.

Read more »

Mirosław Garniec - spotkanie autorskie w Braniewie

20 September 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza 20 września 2022 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie i promocję książki Mirosława Garnca „Zamki. Katalog zachowanych zamków państwa krzyżackiego w Prusach. Mirosław Garniec przybliży wszystkim zgromadzonym tematykę swojej najnowszej publikacji, w której opisuje również zamek w Braniewie.

Read more »

ETNOZYBORK – ceramics and wood

17 September 2022

“ETNOZYBORK – ceramics and wood”, 17-18 September 2022, Jeziorany

“ETNOZYBORK – ceramics and wood” is a two-day event held in Jeziorany as part of the International Cittaslow Week. During the weekend of 17-18 September 2022 one of the streets in the town of Jeziorany, formerly called Zybork, will be turned into an artistic and ethnographic passage.

Read more »

Festiwal Kultury Ludowej

11 September 2022

Zapraszamy na Festiwal Kultury Ludowej do Unikowa w Gminie Bisztynek. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują tradycje kulinarne Warmii. Na wszystkich przybyłych czekają stoiska degustacyjne, wystawiennicze oraz ludowe.

Read more »

Nocny Bieg Kłobuk Crossbruk

24 September 2022

Zapraszamy do Lidzbarka Warmińskiego na Nocny Bieg Kłobuk Crossbruk, który odbędzie się już 24 września. Biegacze będą rywalizowali na dystansie 5 km, w dużej mierze trasami szutrowymi. Start i meta będą znajdowały się na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa.

Read more »

Spotkanie Klubu Podróżnika w Braniewie

16 September 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika. Wspólnie z naszym gościem Katarzyną Arciszewską - Tomczak odbędziemy wirtualną podróż na Podlasie.
Spotkanie odbędzie się 16 września (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni dla Dorosłych MBP w Braniewie.

Read more »

Wystawa pt. „Moje zachwycenia” w Morągu

06 September 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na kolejną wystawę prac Janiny Ślefarskiej, tym razem pt. „Moje zachwycenia”.
Autorka – Janina Ślefarska – ukończyła liceum pedagogiczne, a następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku i studium podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Read more »

"Spacer po Braniewie"

17 September 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza w sobotę 17 września na "Spacer po Braniewie"

Wspólnie z przewodnikami PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej Heleną i Czesławem Kozłowskimi poznamy kolejne zakątki naszego miasta.

Read more »

"Festiwal Muzyki Pięknej" w Bisztynku

09 September 2022

"Festiwal Muzyki Pięknej to wydarzenie, które po raz pierwszy zagościło w kalendarzu kulturalnym miejscowości Bisztynek we wrześniu 2021 roku, dzięki staraniom pomysłodawcy Damiana Giczewskiego. We współpracy z Gminą Bisztynek otwarty został nowy rozdział w kulturze Warmii, który przybrał formę dwóch wydarzeń:

Read more »

Wystawa grafik i ilustracji książkowych

05 September 2022

Szanowni Państwo,
w roku niezwykłej pisarki i patriotki - Marii Konopnickiej prezentujemy wystawę grafik i ilustracji książkowych do jej słynnej książki "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Pierwotnie wystawa została przygotowana w Krasnobrodzkim Domu Kultury z okazji setnej rocznicy śmierci pisarki.

Read more »

Koncert na koniec wakacji

27 August 2022

Zapraszamy na koncert na koniec wakacji 27.08.2022 – sobota – godz. 17:00. Będziemy gościć pianistkę Ilonę Kupczyk, która wykona utwory z muzyki klasycznej i filmowej.

Read more »

III Festiwal Wielu Kultur w Barczewie

28 August 2022

Wielkimi krokami zbliża się barwne, wielokulturowe wydarzenie o nazwie „III Festiwal Wielu Kultur” w Barczewie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń proponowanych przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie. Jest ono spotkaniem artystów różnych kultur, wyznań i narodowości, oraz fantastycznej publiczności otwartej na muzykę nieoczywistą, ciekawe stylizacje, wręcz teatralno-muzyczne wycieczki ze sztuką.

Read more »

Narodowe Czytanie w Braniewie

03 September 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 3 września, w godzinach 11:00-13:00, do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.
Podczas tegorocznej odsłony będziemy czytać "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, w malowniczej scenerii Spichlerza Mariackiego.

Read more »

Pożegnanie lata w Biskupcu

27 August 2022

To już 5. edycja festiwalu dla fanów muzyki dance! 27 sierpnia na scenie ponownie zabłyśnie dyskotekowa kula, a plac apelowy w byłej jednostce wojskowej zamieni się w porywający do tańca parkiet! Rozbrzmiewać będzie muzyka, której nie można się oprzeć.

Read more »

Klangor – Jeziorańskie Koncerty Kameralne

25 August 2022

Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach zaprasza na czterodniowy festiwal „Klangor – Jeziorańskie Koncerty Kameralne", który odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2022 r. Artyści zagrają dla Państwa w przepięknej scenerii kościoła św. Rocha w Tłokowie/Kramarzewie.

Read more »