Events

Wybierz miasto

Sieć Cittaslow z kolejnymi miastami

31 October 2023

Tureckie miasteczko Seferihisar gościło w ubiegłą sobotę Międzynarodowy Komitet Koordynujący Cittaslow. Polską sieć reprezentowali Koordynator Krajowy Jacek Kostka, burmistrz Górowa Iławeckiego oraz burmistrzowie Lidzbarka, Działdowa i Sianowa (woj. zachodniopomorskie).

Read more »

SWIM-RUN Braniewo

26 November 2023

Miejski Ośrodek Sportu Zatoka zaprasza 26 listopada 2023 na SWIM-RUN Braniewo.

To impreza sportowa której organizatorami są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Mikro Granty, Fundacja Orły Sportu, MOS Zatoka Braniewo oraz Stowarzyszenie Sportowe Rim Tim TEAM, która łączy pływanie i bieganie.
Skierowana jest do dzieci i młodzieży, która chętnie spędza wony czas na sportowo.

Read more »

Fortyfikacje "Trójkąta Lidzbarskiego"

07 November 2023

Zapraszamy na wykład Ks. PRZEMYSŁAWA "KAWY" KAWECKIEGO SDB w ORANŻERII KULTURY w Lidzbarku Warmińskim.
Druga Wojna Światowa przetoczyła się przez Warmię zimą i wiosną 1945 r., a jej wydarzenia miały przebieg gwałtowny, burzliwy i niejednokrotnie tragiczny.

Read more »

Pokaz filmu - "Trzy samochody"

08 November 2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami oraz pokaz specjalny najnowszego filmu krótkometrażowego Alicji Sokół „Trzy samochody”. 8 listopada 2023 r. godzina 17:00 – Kino Baszta – Braniewskie Centrum Kultury

Read more »

Szlakiem Lidzbarskich Pomników

04 November 2023

Zapraszamy na spacer ze Sławomirem Skowronkiem SZLAKIEM LIDZBARSKICH POMNIKÓW 04.11.2023 – sobota – godz. 12:00.

Pomniki są materialnym, widocznym i czytelnym w terenie śladem pamięci.
Utrwalają wspomnienia o wydarzeniach historycznych i sławnych ludziach, ale także często są upamiętnieniem osób, które nie zapisały się na kartach wielkiej historii jednak były ważne dla najbliższych.

Read more »

"Nocne Planszogranie" w Morągu

31 October 2023

„Nocne Planszogranie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu powraca! Po raz kolejny zapraszamy was na wieczór pełen emocji, gier planszowych i dobrego towarzystwa. Spotykamy się we wtorek, 31 października o godz. 19:00 w Sali Wielofunkcyjnej na parterze biblioteki.

Read more »

Nocne Zwiedzanie Wieży Bramnej

28 October 2023

W ostatnią sobotę października (28.10) w godzinach 16.00 – 20.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Braniewo na Nocne Zwiedzanie Wieży Bramnej – najstarszego murowanego zabytku na Warmii. Będzie to wyjątkowa okazja do podziwiania panoramy naszego miasta w nieco późniejszej porze dnia i specyficznym klimacie po zmroku.

Read more »

Wystawa "W kręgu wilkiny" w Morągu

09 October 2023

„Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność w październiku zaprosić do Galerii Lokalnych Twórców, znajdującej się w Wypożyczalni dla Dorosłych na wystawę prac rękodzielniczych morążanki Teresy Chojnackiej pt. „W kręgu wikliny”.

Read more »

Inauguracja Roku Kulturalnego 2023 – 2024 w Braniewie

20 October 2023

Inauguracja Roku Kulturalnego 2023 – 2024
20.10.2023 godzina 17:00 – Braniewskie Centrum Kultury, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego sezony kulturalnego.

Read more »

Zielniki - Nasze Dzienniki

10 October 2023

10.10.2023 – wtorek – godz. 18:00 ZIELNIKI – NASZE DZIENNIKI – spotkanie o sztuce i roślinach z artystką i ilustratorką książek Anną Sędziwy.

Spotkanie z artystką – plastyczką i ilustratorką książek Anną Sędziwy będzie wypełnione rozmowami na styku natura – sztuka.

Read more »

Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

17 October 2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą - dziennikarzem, reportażystą, autorem powieści sensacyjnych, które odbędzie się 17 października 2023 r. (wtorek), o godz. 17:00
Autor na podstawie własnych reportaży tworzy powieści oparte na nieznanych, często zaskakujących zagadkach z przeszłości.

Read more »

Warmia na głowie czyli jak to z CZEPCEM BYŁO…

09 October 2023

09.10.2023 – poniedziałek – godz. 18:00 WARMIA NA GŁOWIE CZYLI JAK TO Z CZEPCEM BYŁO… - spotkanie o kwiatach i roślinach na warmińskich czepcach i świątecznych odzieniach z regionalistką Izabelą Treutle.

Read more »

Spotkanie z Przemysławem Kossakowskim

15 October 2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie z Przemysławem Kossakowskim, które odbędzie się 15 października (niedziela), o godz. 16:00 w Galerii w podziemiach, ul. Katedralna 9.

Read more »

Statuetka dla sieci Cittaslow.

29 September 2023

Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow otrzymała wyróżnienie za wkład w rozwój turystyki na Warmii i Mazurach. Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki w Lidzbarku Warmińskim, podsumowano całoroczne działania związane z turystyką na Warmii i Mazurach.

Read more »

Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

14 October 2023

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Turniej Szachowy o puchar biblioteki!

Czy jesteś gotowy na emocjonującą rywalizację szachową, która łączy pokolenia? Jeśli tak, to właśnie dla Ciebie mamy świetną wiadomość! Z dumą ogłaszamy nasze najnowsze wydarzenie – Międzypokoleniowy Turniej Szachowy o puchar biblioteki. To nie tylko okazja do rywalizacji, ale także doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi i innymi pasjonatami szachów. Turniej jest efektem konkursu na inicjatywę oddolną „Gry planszowe łączą pokolenia” w projekcie „Zrób to…z Biblioteką!” w ramach programu „BLISKO”, przy współpracy z Fundacja”64”, Klub F64.

Read more »

Noc Bibliotek w Morągu

07 October 2023

Kolejny raz będziemy się bawić podczas szalonej nocy. Tym razem pod hasłem fantastyki. Czego możecie się spodziewać?
Imprezę rozpocznie spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem fantastyki młodzieżowej, między innymi książki „Liceum Ogólnomagiczne”. Jednocześnie młodsze dzieci będą mogły bawić się na pokazie Kuchni Molekularnej prowadzonej przez AtomicKids.

Read more »

Premiera książki BAJKI Z NATURY I. Krasickiego

08 October 2023

Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” i Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zapraszają na spotkanie z okazji premiery swego najnowszego wydawnictwa bajek Ignacego Krasickiego BAJKI Z NATURY, które odbędzie się w dniu 8.10.2023 r. o godz. 17.00 do letniego pałacyku Ignacego Krasickiego – Oranżerii Kultury, ul. Krasickiego 2.

Read more »

Przedstawienie Hamleta - We Wsi Głucha Dolna

16 October 2023

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w spektaklu:
PRZEDSTAWIENIE HAMLETA WE WSI GŁUCHA DOLNA (Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja)
16.10.2023 r. godzina 18:00 – Braniewskie Centrum Kultury

Read more »

Piknik rodzinny w Lidzbarku Warmińskim

30 September 2023

Zapraszamy na Piknik Rodzinny w ramach Tygodnia Cittaslow. Podczas pikniku nastąpi oficjalne otwarcie nowego odcinka bulwarów nad Łyną. W programie m.in. Rajd rowerowy lidzbarskim bulwarami, warsztaty ekologiczne i regionalne, dmuchańce, animacje dla dzieci, jarmark, poczęstunek i ognisko. Sobota, 30 września. Początek o godz. 14.

Read more »

Tydzień Cittaslow w Węgorzewie!

21 September 2023

„Zapraszamy do wspólnego świętowania Tygodnia Cittaslow w Węgorzewie!
21 września - 17.00 - 18.00 - KARATE ze Ślimakiem - otwarte zajęcia Klubu Karate w Węgorzewskim Klubie Kyokushin Karate, budynek B w byłej SP nr 1

Read more »