Events

„Pradawne dziedzictwo – Czytaj-Myśl-Baw się z biblioteką!”

13 maja o godz. 11:30 odbędzie się premiera gry „Pradawne dziedzictwo – Czytaj-Myśl-Baw się z biblioteką!”

„Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu serdecznie zaprasza na pierwszą tego typu atrakcję w naszym mieście! Specjalnie dla Was stworzyliśmy czytelniczo-historyczną grę miejską pt. „Pradawne dziedzictwo – Czytaj-Myśl-Baw się z biblioteką!”.

Gra polega na jak najszybszym pokonaniu trasy na terenie Morąga rozwiązując zagadki oraz wykonując zadania kreatywne przy użyciu aplikacji na telefon, ActionTrack. Dajcie się wciągnąć w fascynującą opowieść o przygodzie w naszym pięknym mieście, poznajcie ciekawe fakty z jego historii, wykorzystajcie swoją czytelniczą wiedzę a przy okazji… pokonajcie potwory czyhające na Was za każdym rogiem!
Z okazji Tygodnia Bibliotek, zapraszamy Was na oficjalną premierę gry, która odbędzie się 13 maja o godzinie 11:30 na Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Akcję zaczniemy od wprowadzenia uczestników w techniczne szczegóły aplikacji ActionTrack oraz przekażemy najważniejsze informacje o grze. Oficjalny start odbędzie się o godz. 12:00, kiedy udostępnimy graczom kod QR umożliwiający rozpoczęcie rozgrywki. Jeżeli obawiacie się, że nie poradzicie sobie z aplikacją lub napotkacie na drodze problemy techniczne to zapewniamy, że w najważniejszych punktach będą czekały na Was osoby, gotowe udzielić Wam wsparcia. Trasa gry wynosi około 2,5 km i wiedzie przez najbardziej rozpoznawalne punkty Morąga, zaczynając oraz kończąc się w bibliotece. Zapraszamy do udziału indywidualnych śmiałków oraz odważne drużyny! Gra zakończy się o godzinie 14:00, niezależnie od tego, czy wszyscy gracze dotrą do mety. Ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się około godziny 14:30.

Aby wziąć udział w grze, wymagane jest posiadanie telefonu lub tabletu z:
• systemem iOS (w wersji 11.0 i wyższej) i Android (w wersji 8.0 wyższej),
• uruchomioną funkcją GPS,
• zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną w Google Play i AppStore),
• mobilnym dostępem do Internetu i włączoną usługą lokalizacji,
• zaleca się naładowanie urządzenia do pełna lub zaopatrzenie w baterię przenośną powerbank.
Gra przeznaczona jest dla osób od 16. r.ż. Osoby niepełnoletnie samodzielnie uczestniczące w grze obowiązane są przedstawić zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na uczestnictwo w grze. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie rodziców z dziećmi.
Pełny regulamin oraz zgodę na uczestnictwo osoby niepełnoletniej znajdziecie w Dziale dla Młodzieży NASTKA oraz na stronie internetowej biblioteki – www.bibliotekamorag.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.”

 

1