Events

Premiera książki - Bajki o Ludziach

Szanowni Państwo,

zapraszamy na PREMIERĘ książki BAJKI O LUDZIACH z utworami Ignacego Krasickiego oraz ilustracjami Artystów z Warmii i Mazur 12.11. 2022 – sobota – godz. 14:00 i godz. 17:00.

Publikacja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” oraz Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Stanowi ona tom 2 pomysłu wydawniczego na twórczość bajkową Księcia Poetów Polskich. W 2021 r. ukazały się „Bajki o zwierzętach” z ilustracjami Mistrza Ilustracji Józefa Wilkonia nazywanego „malarzem zwierząt”.

BAJKI O LUDZIACH - 2022 zawierają ponad 40 utworów Krasickiego, które mówiąc o ludziach „nie z ludzi lecz z przywar się natrząsają”. Ilustracje do nich przygotowali Artyści z Warmii i Mazur: Ita Haręza, Wioletta Jaskólska, Nika Jaworowska , Adam Kurłowicz, Anna Stankiewicz, Kasia Kaldowski, Mariusz Kaldowski, Agnieszka Markowicz, Ewa Pohlke , Weronika Tadaj, Julita Wiench i Renata Zimnicka-Prabucka. Twórcy mieszkający tu na stałe lub urodzeni na tych ziemiach lub nowoprzybyli Artyści.

Posłowie do książki napisał prof. Zbigniew Mikołejko – urodzony w Lidzbarku Warmińskim filozof, intelektualista i historyk religii, eseista i poeta, który również będzie gościem spotkań premierowych.

Podczas premier zaprezentujemy również wystawę ilustracji - oryginałów powstałych do książki.

Patronami publikacji są: Fundacja PZU, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwo Powiatowe Olsztyn, Starostwo Powiatowe Lidzbark Warmiński, Gmina Miejska Lidzbark Warmiński, Gmina Lidzbark Warmiński, Gmina Kiwity, Polmlek, Hotel Krasicki Lasy Państwowe.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. oraz tel. 517 262 146

 

ZAPROSZENIE bajki o ludzach