Events

Obrazy botaniczne Jasi Tomaszewskiej

Szanowni Państwo,

zapraszamy na otwarcie wystawy Obrazy botaniczne Jasi Tomaszewskiej 21.04.2023 – piątek – godz. 18:00.

Jasia Tomaszewska jest dobrze znana w Lidzbarku Warmińskim. Znamy ją jako reżyserkę spektakli teatralnych, scenarzystkę, a także instruktorkę teatralną i instruktorkę jogi. Nie wszyscy jednak wiemy, że jest ona także artystką – plastyczką tworzącą OBRAZY z niezwykle delikatnej i ulotnej materii – kwiatów, liści, łodyg – z roślin, które nas otaczają na co dzień. Czasami umykają one naszej uwadze, ale dzięki plastyce i wrażliwości JASI możemy zatrzymać się przy nich na dłużej i docenić to, co pod jej ręką opowiadają.

Jak pisze sama Artystka:” Dałam się uwieść roślinom, zaprosić do tańca.
Rośliny opiekują się mną. Z wzajemnością!”. Ten szczególnie bliski jej związek ze światem flory zobaczyć będzie można na wystawie „Obrazy Botaniczne Jasi Tomaszewskiej”. Obejrzymy tajemniczy ogród Artystki – ten, który „przejawia się przez wszystkie pory roku. […] ożywa, kiedy nastaje późna jesień i zima, w zaciszu domowym […] ten z suchych roślin pozyskanych latem na łąkach i w ogrodzie, na włóczęgach po okolicznych bezdrożach”.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja. Bezpłatne zapisy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. oraz tel. 517 262 146

 

Obrazy botaniczne JT zaproszenie 15x10