Events

Włoskich hitów posłuchasz w Lidzbarku Warmińskim

Każdy, komu w długie październikowe wieczory brakuje światła, ciepła i radości, powinien udać się do Lidzbarka Warmińskiego. Właśnie tutaj 18 października 2017 roku odbędzie się spektakl pełen gorących przebojów ze słonecznej Italii pt. „Ciao Ciao Bambina”.

Przedstawienie w Lidzbarskim Domu Kultury rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa 80 minut. Jego pomysłodawcą i reżyserem jest Nicola Palladini, zaś za scenariusz odpowiada Małgorzata Wojtulewicz. Na scenie wystąpi aktor musicalowy z Rzymu, któremu będzie towarzyszył zespół muzyków. Podczas spektaklu wykonają oni najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji, zabierając słuchaczy w podróż przez historię melodii rodem z Italii.

Bohaterem ich opowieści będzie Marino Marini, piosenkarz i kompozytor, który odcisnął swoje autorskie piętno na trzech dekadach dwudziestowiecznej włoskiej muzyki popularnej. Publiczność będzie mogła poznać jego drogę twórczą, która wiodła go przez Stany Zjednoczone, gdzie zetknął się z muzyką jazzową, potem przez kabarety Neapolu i Rzymu, paryską Olimpię i inne sale koncertowe nad Sekwaną, a także przez Polskę. W naszym kraju Marini zdobył ogromną popularność, a jego piosenkę „Nie płacz, kiedy odjadę” śpiewają kolejne pokolenia Polaków.

Ze sceny zabrzmi również wiele innych znanych szlagierów: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O’sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „That’s amore”, „Mambo Italiano”, „Quando, quando quando”, „Buonasera Signorina”, „Arrivederci Roma”, o tytułowym „Ciao, Ciao Bambina” nie wspominając.

Bilety na spektakl można nabywać w Lidzbarskim Domu Kultury lub za pośrednictwem udostępnionej przez placówkę funkcjonalności online. Dla osób w wieku co najmniej 60 lat wstęp będzie wolny w ramach Lidzbarskiego Dnia Seniora. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej LDK.

Źródło: mazury.travel