News

Narodowe Czytanie w Morągu

W dniu 2 września 2022 roku na placu przed Kinem Narie, od godz. 11.00 do godz. 14.00 (z możliwością przedłużenia), odbędzie się Narodowe Czytanie, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Według Andrzeja Dudy „Ballady i romanse” „zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu.”

Organizatorem akcji w Morągu jest Miejska Biblioteka Publiczna wraz z partnerami: Dyskusyjny Klub Książki z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Zespół Szkół Licealnych w Morągu.

W programie czytanie książki „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza oraz kiermasz książek. Dla uczestników wydarzenia przewidziane są upominki.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu zapraszamy do zgłaszania się do Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia biblioteki.

„Niech Ballady i romanse ponownie odkryją przed nami swoją wybitną wartość literacką, cenny wymiar moralny i bogactwo kulturowe Rzeczypospolitej, stając się dla wszystkich prawdziwie twórczą inspiracją…”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu.

 

narodowe czytanie morag