News

Pełnomocnicy ds. Cittaslow dyskutowali w Olsztynie

Idea miast dobrej jakości życia na dobre zadomowiła się w Polsce. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się wczoraj ( 30 września) spotkanie pełnomocników miast Cittaslow. Dyskutowano o rozwoju sieci i planach na najbliższe lata. 

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Dorota Zalewska-Bomba. W nowej perspektywie unijnej biuro ds. Cittaslow działa w strukturze Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. W pierwszej części spotkania podsumowane zostały działania sieci w tym roku m.in.  warsztaty pretendentów w Barczewie, udział w targach „Na styku kultur” w Łodzi oraz Festiwal Miast Cittaslow w Gołdapi. Później dyskusja dotyczyła harmonogramu działań na 2016 rok. W przyszłym roku gospodarzem festiwalu będzie Lubawa, z kolei warsztaty dla członków sieci odbędą się w Lidzbarku. 

 
W tej chwili do sieci miast dobrej jakości życia pretendują trzy ośrodki: Działdowo, Orneta oraz Sępopol. Pełnomocnicy z tych miast pracowali wczoraj nad dokumentami certyfikującymi, które umożliwią miastom spełnienie wymagań stawianych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow.