News

O Cittaslow z najmłodszymi

Opowieść o Ślimaku Maciusiu i jego przyjacielu Lisku Prędziuszku uczy i bawi. Lekcja autorstwa Marleny Ornowskiej z Przedszkola Miejskiego w Lubawie wprowadza najmłodszych w świat Cittaslow ukazując zalety nieśpiesznego życia. Scenariusz został nagrodzony podczas tegorocznej edycji Festiwalu Miast Cittaslow.

Jak dużo radości może przynieść zdobywanie wiedzy o swoim mieście oraz idei Cittaslow doskonale wiedzą przedszkolaki z Lubawy. Losy głównego bohatera  – Ślimaka Maciusia – są kanwą dla zabaw integracyjnych, opowieści i wycieczek po miasteczku. Lekcja w duchu Cittaslow promuje także postawy ekologiczne ukazując m.in. sposoby wykorzystania surowców wtórnych.
Przygotowany scenariusz  ma pomóc miasteczkom Cittaslow w prowadzaniu działań edukacyjnych tłumaczących najmłodszym zalety idei Slow i cele ruchu.  Ciekawe pomoce dydaktyczne m.in. materiały multimedialne, maskotka ślimaka, makieta miasta, fotografie i chusty animacyjne, sprawiają że nauka staje się prawdziwą przygodą i świetną zabawą.

 

slimak lekcja

slimak lekcja2