Aktualności

Miasto Kalety dołączyło do akcji "Rowerowy Maj"

W dniu 21 lutego burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z Miastem Gdańsk- pomysłodawcą i głównym organizatorem kampanii "Rowerowy Maj"- tym samym Kalety dołączyły do kampanii "Rowerowy Maj".

Będzie to już czwarta odsłona tej ogólnopolskiej akcji, a Miasto Kalety zaliczy w niej swój debiut. Ogółem wystartuje w niej ponad 15 miast i gmin. Z grona miast Cittaslow swój akces do kampanii zgłosił także Nowy Dwór Gdański.

Kampania potrwa od 4 do 31 maja 2017 r. i dotyczyć będzie uczniów oraz pracowników obu kaletańskich szkół podstawowych. Jej zasady oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy przyjedzie do szkoły aktywnie, czyli na rowerze, rolkach, hulajnodze itp., otrzyma znak „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a okrągłą na klasowy plakat.  Nieco inaczej oznaczana będzie ekologiczna mobilność pracowników placówek.  
Dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej oraz najbardziej rowerowej klasy (z każdej z dwóch szkół) regulamin przewiduje cenne nagrody w postaci akcesoriów rowerowych i wycieczki do Warszawy.