Aktualności

Wypieki regionalne - ciasteczka Cittaslow

6 marca 2017 roku Burmistrz Józef Blank spotkał się z Jarosławem Mączkowskim Prezesem i Hanną Karczyńską Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Manufaktura Nowomiejska, aby omówić zakres realizacji idei cittaslow przez nowomiejskich rzemieślników, rękodzielników i artystów, którzy postanowili założyć to stowarzyszenie.

Podczas wizyty przedstawiciele nowo powołanego stowarzyszenia zaprezentowali pierniczki i maślane ciasteczka z odciśniętymi motywami z herbu Nowego Miasta Lubawskiego i wizerunkiem ślimaka cittaslow
W zamiarach stowarzyszenia jest realizacja na nowomiejskim Rynku m.in. warsztatów ceramicznych dla dzieci i młodzieży z naszego miasta, pleneru malarskiego, warsztatów rzeźbiarskich, czy pokazu wyrobu biżuterii.  
Burmistrz Józef Blank z zadowoleniem przyjął nową inicjatywę Prezesa i Zarządu Stowarzyszenia Manufaktura Nowomiejska w zakresie promocji dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców i gości naszego miasta.

ciastka citta 1

 

ciasta citta 2