Aktualności

Polska sieć Cittaslow rośnie w siłę

Podczas zakończonego w sobotę międzynarodowego zarządu stowarzyszenia Cittaslow, polska sieć wzbogaciła się o kolejnych członków – w tym pierwszego „Przyjaciela Cittaslow”.

Do ruchu miasteczek „dobrej jakości życia” przystąpiło pierwsze miasto z województwa mazowieckiego – Sierpc. To dzięki ścisłej współpracy z leżącym po sąsiedzku Lidzbarkiem, który sprawiał opiekę nad procesem przystąpienia. Sierpc jest 31 miasteczkiem Cittaslow w kraju.
Pierwszym „Przyjacielem Cittaslow” w skali całego kraju, którego wniosek został przyjęty przez władze międzynarodowe, została Grupa Szynaka Sp. z o.o. Swoją działalność prowadzą obecnie w trzech miasteczkach Cittaslow na Warmii i Mazurach – Lubawie, Nowym Mieście Lubawskim oraz Lidzbarku.
Liderem ruchu w Europie Środkowej i Wschodniej jest od lat województwo warmińsko-mazurskie pełniące od 2006 roku funkcję tzw. „członka wspierającego”. Podobne wsparcie zadeklarował Powiat Olsztyński, który otrzymał właśnie certyfikat przystąpienia do Cittaslow International. Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow otrzyma dzięki temu wsparcie organizacyjne i finansowe na realizację szeregu działań promocyjnych związanych m.in. z udziałem w targach, jarmarkach, Festiwalu Miast oraz Tygodniu Cittaslow.

 

DSC 3553 małe DSC 3583 małe