Aktualności

W sieci Cittaslow witamy drugie miasteczko z Opolszczyzny

W ubiegły czwartek, 8 września br. w Głubczycach odbyła się wizyta Komisji Certyfikującej przystąpienie miasta do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.  
Spełnienie kryteriów samooceny weryfikowali przedstawiciele Prudnika, Kalet, Olsztynka oraz biura ds. Cittaslow urzędu marszałkowskiego w Olsztynie. Komisji przewodniczył Krajowy Koordynator Sieci, Artur Wrochna.

Głubczyce, po przyjęciu do Międzynarodowego Stowarzyszenia, będą 26 miastem Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, w tym drugim - po Prudniku - miasteczkiem na Opolszczyźnie.  Z inicjatywą przystąpienia do Cittaslow wyszli członkowie Głubczyckiej Rady Seniorów. Pomysł poparli radni miejscy, którzy w kwietniu  br. podjęli uchwałę w tej sprawie. Po intensywnych pracach nad spełnieniem przez miasto kryteriów samooceny i ich certyfikacją Głubczyce oczekują na ostatni krok – pozytywną decyzję  międzynarodowych władz stowarzyszenia. Możliwe , że zostanie podjęta już podczas najbliższego posiedzenia Międzynarodowego Komitetu Koordynującego w październiku w Korei Południowej.

 

glubczyce3  glubczyce4  glubczyce5 
glubczyce7  glubczyce8  glubczyce6