Aktualności

Oferta SPA w miasteczkach Cittaslow

Na Warmii i Mazurach doskonale wypoczniesz i zrelaksujesz się o każdej porze roku. Gdy aura nie skłania do korzystania z rekreacji na świeżym powietrzu, warto wybrać się do jednego z licznych ośrodków oferujących usługi SPA i wellness czy inne wodne atrakcje.

W zależności od potrzeb, zainteresowani mogą wybierać pomiędzy różnego rodzaju zabiegami leczniczymi, pielęgnacyjnymi i kosmetycznymi, wczasami zdrowotnymi i turnusami rehabilitacyjnymi. W tych ostatnich szczególnie specjalizuje się Gołdap, która jako pierwsze miasto w regionie uzyskała status uzdrowiska. Można korzystać tu z pobytów sanatoryjnych, a niezależnie od tego również z Mazurskich Tężni Solankowych oraz Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych.

Najnowszym miejscem w regionie oferującym pełen zakres atrakcji wodnych są otwarte z końcem 2015 roku Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim. Na kompleks basenowo-rekreacyjny wykorzystujący wody termalne składa się kilka uzupełniających się stref (aktywna, relaksu, wellness, sauny).

Na Warmii i Mazurach działają liczne hotele, oferujące usługi SPA i wellness na najwyższym poziomie. Najczęściej to obiekty o nowoczesnej formie architektonicznej, ale są też takie, które mieszczą się w gotyckich zamkach, zabytkowych pałacach i dworach.

Poszukujący zabiegów pozytywnie wpływających na zdrowie ciała i ducha, mogą wybierać z szerokiej oferty: od średniowiecznych receptur po najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej, od zabiegów rodem ze starożytnych rzymskich łaźni, po rytuały z tradycji hinduskiej Ajurwedy czy japońskiego Sento. Propozycje dla siebie znajdą również najmłodsi.

Oferta rekomendowanych obiektów SPA w regionie dostępna jest na stronie mazury.travel w zakładce: Poznawaj i odkrywaj > Region > Publikacje o regionie.

źródło: mazury.travel