Aktualności

Promocja Cittaslow oraz oferty SPA na Górnym Śląsku

Województwo warmińsko-mazurskie oraz sieć Cittaslow prezentowały ofertę turystyczną podczas tegorocznej edycji targów GLOBalnie, które odbyły się w dniach 31.03-2.04 w Katowicach.

Na stoisku Cittaslow promowało się jedenaście miast z regionu: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Działdowo, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie oraz Orneta. Goście targów mogli poznać również ofertę miast Cittaslow z innych części Polski: śląskich Kalet, Murowanej Gośliny z Wielkopolski oraz Prudnika z Opolszczyzny. Prezentowały one zarówno ofertę rekreacyjną, m.in. szlaki rowerowe, kajakowe i piesze, jak również propozycje lokalnych placówek muzealnych i atrakcje związane z historią. Przygotowano strefę zabaw dla dzieci, a także degustacje lokalnych produktów spożywczych.
Wpisując się w aktualne trendy rynkowe i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, na stoisku Warmii i Mazur Departament Turystyki promował usługi SPA i wellness. Odwiedzający mogli zapoznać się z coraz bogatszą ofertą ośrodków i hoteli z regionu specjalizujących się w organizacji tego typu odpoczynku i relaksu. Atrakcją stoiska były zabiegi masażu, z których chętnie korzystali goście targów. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też oferty turystyki rodzinnej i wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych.
W Katowicach promowały się również Mazury Zachodnie i Żegluga Ostródzko-Elbląska (oferująca rejsy Kanałem Elbląskim), a także rowerowy szlak Green Velo. Od momentu uruchomienia ta przebiegająca przez pięć województw trasa stała się hitem wśród miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.
Podczas targów odbywały się liczne imprezy towarzyszące, m.in.: spotkanie z Aleksandrem Dobą pt. „Zawsze trzeba zaczynać od marzeń, potem plany”, spotkania z autorami blogów podróżniczych, występy taneczne i muzyczne.
Udział w targach GLOBalnie był elementem promocji sieci Cittaslow na Śląsku. W maju w miejscowości Kalety odbędzie kolejna edycja Festiwalu Miast Cittaslow, zaś w czerwcu sieć będzie prezentowała ofertę turystyczną podczas Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku na Śląsku Opolskim.

 

targi slask2  targi slask3  targi slask4