Aktualności

Grali dla życia w mieście Cittaslow

W Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku odbył się I Charytatywny Turniej "Gramy dla życia" pod patronatem Burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka zorganizowany przez Stowarzyszenie Przestrzeń oraz Klub Morsów "Przerębel".
W rozgrywkach piłki nożnej udział wzięło 16 drużyn, m.in. z Bisztynka, Bezled i Biskupca. Celem turnieju była pomoc dla 2-letniej Nikolki z gminy Kolno w zbiórce pieniędzy na poważną operację serca w Niemczech. Przez cały czas trwania turnieju wolontariusze sprzedawali m.in. ciasta, ciepłe napoje, książki, kosmetyki i maskotki, z których cały dochód został przekazany na leczenie Nikoli.

Między meczami wolontariusze prowadzili licytacje obrazów, tortów, książek itp. Największą kwotę jaką uzyskaliśmy na licytacji to 300 zł - za tą kwotę drużyna InstalTab-Wojtex zakupiła tort.
Najlepszą z najlepszych okazała się drużyna Forfun z Bezled -  ( Kacper Bobiński, Adrian Kocuń, Dawid Popławski, Andrzej Gigielewicz, Bartek Budny). Całkowita kwota uzbierana dzięki turniejowi wyniosła 2800 zł i została przekazana na subkonto Nikoli w fundacji Cor Infantis. Warto wspomnieć, że całą akcją kierowała 17 -letnia mieszkanka Bisztynka Eliza Głód, a wspierali ją również młodzi wolontariusze z Sułowa, Wozławek, Grzędy, Bartoszyc, Olsztyna i Bisztynka. Aż miło było popatrzeć jak świetnie sobie ze wszystkim radzą.