Aktualności

"Drzewa lubimy więc je sadzimy"

W ramach organizowanej przez Urząd Miejski, Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej akcji "Drzewa lubimy więc je sadzimy" uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, kierunku architektura krajobrazu i rolnictwo, pod okiem opiekuna Pana Łukasza Łukasiaka i pracowników urzędu, wykonali rabatę z drzew i krzewów ozdobnych, zlokalizowaną wzdłuż parkingu, koło Stodoły Kultury w Dobrym Mieście.

Mamy nadzieję że mróz nie skróci czasu radości i będziemy się do końca maja cieszyć widokiem i zapachem kwitnących drzew z rodzaju czeremcha. Jeśli jednak tak by się stało, pod drzewami posadzono berberys w odmianach, który będzie w sezonie zmieniał barwy liści i gdy będzie się prawidłowo rozwijał, pojawią się na nich kropki.
Wierzymy że rabata będzie rosła świetnie - tym bardziej, że uczniowie zadeklarowali chęć wykonywania prac pielęgnacyjnych. Wyrazy wdzięczności kierujemy do opiekuna i uczniów klasy 3 Zespołu Szkół Rolniczych oraz pracowników ZGK, którzy wspierali akcję w najtrudniejszych momentach.

 

1  2  3