Aktualności

Lidzbark gościł warsztaty dla sieci miast Cittaslow

Doroczne spotkanie miasteczek Cittaslow odbyło się 25 lutego. Przewodnią ideą była identyfikacja i możliwości pozyskania środków zewnętrznych na prowadzenie działań służących miastom w ruchu Cittaslow. Prelegenci przedstawili szeroki wachlarz możliwości realizacji ciekawych projektów.  Z zaproszenia skorzystali również pretendenci do sieci i podczas warsztatów gościliśmy przedstawicieli Jezioran oraz Nowego Stawu (woj. pomorskie).

Nie zabrakło również tematów związanych z rewitalizacją miast , która w tym roku jest tematem przewodnim, ze względu na rozpoczynającą się realizację projektów w ramach Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji sieci miast Cittaslow na Warmii i Mazurach.     
Gospodarz wydarzenia, miasto Lidzbark, przygotował bogaty program w którym oprócz prelekcji warsztatowych znalazła się krótka wycieczka po mieście oraz wyjątkowy spektakl, inspirowany twórczością Jeremiego Przybory,  przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.
Naszym gościem specjalnym był wybitny muzyk, multiinstrumentalista, wydawca, kompozytor – Grzech Piotrowski – który przedstawił burmistrzom pomysł na wspólną organizację Festiwalu „Piękny wschód”.

Relacja z warsztatów pod linkiem

 

 IMG 5239

 

 IMG 5246

 

IMG 5262

 

 IMG 5264  IMG 5271  IMG 5276

 IMG 5279

 IMG 5285

 IMG 5289