Aktualności

Zabawa w duchu slow nad Jeziorem Lidzbarskim

Przedstawiciele polskich miast Cittaslow, mieszkańcy Lidzbarka i turyści bawili się w duchu slow podczas IX Festiwalu Miast Cittaslow26 maja 2018 r. Dopisały zarówno pogoda, jak i doskonałe humory.

Wydarzenia w ramach festiwalu odbywały się w parku sportowo-rekreacyjnym nad Jeziorem Lidzbarskim. Oprócz występów artystycznych, koncertów i kiermaszu, podczas którego prezentowało się 28 miast należących do sieci i lokalne koła gospodyń wiejskich, ważnym elementem imprezy była koleżeńska rywalizacja. Przebiegała ona na wielu płaszczyznach – od sportowej począwszy na artystycznej i literackiej skończywszy.

W konkursie na najciekawsze stoisko promocyjne miasta zwyciężył Pasym, zwracając uwagę komisji oceniającej m.in. wyplataniem wiklinowych koszy na żywo. Konkurs literacki „Na dobrą fraszkę” wygrał Prudnik. W konkursie na „Amatorski film Cittaslow – Nakręćmy się” oddzielne nagrody przyznawało profesjonalne jury i internauci. Ci pierwsi pierwsze miejsce przyznali filmowi Działdowa, drudzy uhonorowali nim Nidzicę. Wiele emocji wzbudziły Regaty Smoczych Łodzi, w których rywalizacja była szczególnie zacięta. Najwyższy stopień podium zdobyła załoga WOPR-u Lidzbark, ale do końca nie poddawała się również osada złożona z przedstawicieli miast Cittaslow, zajmując najniższe miejsce podium.

Wszyscy odwiedzający festiwal mogli przez cały dzień oddawać się pożytecznej, rodzinnej zabawie, która pozwoliła im poznawać walory miasteczek należących do sieci Cittaslow, lokalne zwyczaje, piosenki i tańce, a także kosztować regionalnych specjałów z różnych stron kraju. Zwieńczeniem festiwalowego dnia była muzyka na żywo. Najpierw na scenie wystąpił zespół Bayer Full, potem zaś koncert dali grupa MJUT i Łukasz Zagrobelny.

 

DSC00138 DSC00183 DSC00392
DSC00258 DSC00201 DSC00429