Aktualności

Murowana Goślina przyjazna rowerzystom

Murowana Goślina laureatem Grand Prix konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”

Konkurs pod tym tytułem organizowany jest od 2012 roku, który to był Rokiem Turystyki Rowerowej. Od tamtej pory jest kontynuowany, a w kolejnych edycjach polskie gminy zdobywały certyfikaty.

W tym roku te, którym udało się zdobyć 3 certyfikaty w ciągu 5 lat konkursu (jest takich kilkanaście) stanęły do walki o Grand Prix. Tytuł przyznawany po raz pierwszy mogła otrzymać tylko jedna gmina, a spośród uczestników najlepsza okazała się właśnie Murowana Goślina.
Uroczystość wręczenia nagród i statuetek odbyła się 29 września wieczorem, wraz z zakończeniem Targów Turystycznych w Kielcach. Gminę Murowana Goślina reprezentował szef działu promocji Arkadiusz Bednarek.

Nagrodami, które mają uhonorować starania samorządu i współpracujących instytucji o tworzenie trwałej bazy adresowanej do mieszkańców i turystów, szlaków, ścieżek rowerowych, wszelkiej infrastruktury wspierającej dwukołowy środek transportu, a także organizację imprez promujących turystykę rowerową oraz generalnie tę aktywność sportową, są:
- nagroda rzeczowa o wartości 3000 zł od Ministra Sportu i Turystyki;
- elektrorower o wartości ok. 10 000 zł od sponsora tytularnego firmy Trybeco Sp. z o.o. Centrum Pojazdów Elektrycznych;
- bezpłatna promocja na stoisku wystawienniczym podczas targów BIKE EXPO 2017 w Kielcach.
Gratulujemy także naszej Gminie Partnerskiej - Ochotnicy Dolnej - która otrzymała w tym roku wyróżnienie w kategorii Gmin do 10000 mieszkańców, oraz Gminie Kalety, z którą współpracujemy w sieci miast Cittaslow (otrzymała certyfikat Gminy przyjaznej rowerzystom”).

Konkurs „Gmina przyjazna rowerzystom” jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Patroni honorowi to: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Komenda Główna Policji, Polska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Wiejskich oraz Związek Miast Polskich. Patroni medialni: RowerTour, Wspólnota, Gazeta Samorządu i Administracji, Monitor Urzędowy, Poznaj Swój Kraj, TTG.

 

MUROWANA rowerzystom 2