Aktualności

Łączy nas pacjent

19 listopada w Biskupieckim Domu Kultury odbyło się spotkanie z ekspertami z dziedziny praw pacjenta. „Łączy nas pacjent” to inicjatywa, której celem jest pomoc pacjentom w walce z ich problemami zdrowotnymi i we właściwej realizacji ich praw.

Projekt realizowany jest wspólnie przez Rzecznika Praw Pacjenta oraz największe w Polsce organizacje pacjentów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. gdzie mogą szukać pomocy i zapoznali się z przysługującymi im prawami pacjenta. Każdy mógł również indywidualnie omówić swój własny problem i dowiedzieć się co może dalej z nim zrobić.

Podczas spotkania przedstawicielka Fundacji Pokonaj Raka Bogumiła Pstrągowska, która jest aktywną uczestniczką działań organizowanych przez fundację, podzieliła się swoimi doświadczeniami z chorobą i opowiedziała na jakie wsparcie może liczyć osoba chora.

Przypominamy również, że działa bezpłatna ogólnopolska infolinia Rzecznika Praw Pacjenta pod numerem telefonu 800–190–590. Eksperci pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 8–20. Dyżurujący specjaliści z zakresu ochrony zdrowia oraz prawnicy udzielają konkretnych informacji, jak w danej sytuacji należy postąpić, a w razie potrzeby podejmą natychmiastową interwencję.

Więcej informacji na stronie internetowej Biskupca