Aktualności

Nasz człowiek w Tour de Pologne

Zawodnik LKK Warmia Biskupiec Szymon Rekita rozpoczyna rywalizację na trasie Tour de Pologne. Najbardziej prestiżowy polski wyścig kolarski wystartuje o 13.20 w Radzyminie.
 
Tour de Pologne będzie miał silną obsadę oraz rekordową liczbę biało-czerwonych. Po raz pierwszy od 11 lat w wyścigu pojadą trzy polskie drużyny: CCC Sprandi Polkowice, debiutująca Verva Activejet oraz reprezentacja Polski, a w niej kolarz biskupieckiego klubu Szymon Rekita.
 
Zawodnik przygotowywał się do wyścigu w okolicach Biskupca. Będzie walczył o jak najlepszy wynik, ale przede wszystkim zdobywał kolejne, cenne doświadczenia.
 
- To zaszczyt pojechać w tym wyścigu w biało-czerwonej koszulce – mówił przed startem Szymon Rekita. - Nie zapominam jednak o Biskupcu i będę jechał w Tour de Pologne także dla kibiców z mojego rodzinnego miasta.
 
Trasa pierwszego etapu, do Warszawy, liczy 135 km. W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Krakowie, gdzie tradycyjnie odbędzie się kończąca ściganie jazda indywidualna na czas.
 
Trasa 73. Tour de Pologne UCI World Tour:
 
12 lipca, 1. etap: Radzymin - Warszawa (135 km)
13 lipca, 2. etap: Tarnowskie Góry - Katowice (153 km)
14 lipca, 3. etap: Zawiercie - Nowy Sącz (240 km)
15 lipca, 4. etap: Nowy Sącz - Rzeszów (218 km)
16 lipca, 5. etap: Wieliczka - Zakopane (225 km)
17 lipca, 6. etap: Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska (194 km)
18 lipca, 7. etap: Kraków - Kraków (25 km, jazda indywidualna na czas)