Aktualności

Członkowie sieci Cittaslow podsumowali rok

Gmina Biskupiec była 19 stycznia gospodarzem zebrania członków polskiej sieci Cittaslow. Miasta podsumowały działania realizowane przez ruch w 2016 roku i przyjęły kalendarz wydarzeń na kolejne miesiące. Na Warmię i Mazury przyjechał Dyrektor Generalny Cittaslow International, Pier Giorgio Oliveti.

Gościem specjalnym wydarzenia był marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, który zapewnił zebranych o dalszym wsparciu idei Cittaslow przez władze regionalne. W 2016 roku Miasteczka Cittaslow zostały wskazane w strategii rozwoju turystyki województwa jako perspektywicznych produkt turystyczny regionu, które w przyszłości ma uzupełniać ofertę kulturową oraz rekreacyjną Warmii i Mazur.  Spotkaniu przewodniczył Krajowy Koordynator Polskiej Sieci Cittaslow, Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka.
Przedstawiciele miasteczek „dobrej jakości życia” debatowali m.in. o kształcie kalendarza wydarzeń na rok bieżący oraz kierunkach i możliwościach współpracy w ramach sieci międzynarodowej. Ze strony Dyrektora Generalnego padła zapowiedź utworzenia w Polsce specjalnie wydzielonego biura Stowarzyszenia zajmującego się polityką UE.   
W 2016 roku powstała nowa publikacja turystyczna miasteczek. Uruchomiona została także nowa strona sieci www.cittaslowpolska.pl, na której można obejrzeć spoty promujące sieć oraz informacje o wydarzeniach w miejscowościach.
W 2017 roku członkowie sieci Cittaslow zamierzają uczestniczyć w kilku wydarzeniach krajowych i zagranicznych. Wiosną stoisko Cittaslow pojawi się podczas wydarzeń targowych w Polsce (Katowice) i Chorwacji (Split). Miasta członkowskie będą miały okazję uczestniczyć w Festiwalu Cittaslow w Kaletach na Śląsku oraz Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku, a także pikniku RPO-rozkręcamy powszechny optymizm w Ełku.

 

biskupiec spotkanie 2 2017  biskupiec spotkanie 3 2017  biskupiec spotkanie 2017