Aktualności

Biskupiec świętował Dzień Dziecka

Park miejski zamienił się 2 czerwca w wielki plac zabaw wypełniony atrakcjami dla najmłodszych. Był to już trzeci Piknik Rodzinny, czyli impreza mająca przede wszystkim zapewnić uśmiech na twarzach dzieci, ale i dorosłych.

Tradycją spotkania stało się, że wszystkie przygotowane atrakcje są na nim darmowe. – Zależy nam, by tego dnia wszystkie dzieciaki miały dostęp do każdej zabawy, a rodzice nie stresowali się, że będą musieli czegoś swoim pociechom odmówić. A dzięki zaangażowaniu różnych instytucji możemy sobie pozwolić na przygotowanie naprawdę atrakcyjnego programu – mówił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.
W tym roku na dzieci czekał dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalniami i basenem z piłeczkami. Można było zmierzyć się z bramką celnościową, wcielić się w piłkarzyka i zawodnika sumo, a także zdobyć ściankę wspinaczkową. Popularnością cieszyło się także wejście i turlanie w wielkiej dmuchanej kuli. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupcu działając w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny przygotował zajęcia plastyczne, rodzinne gry sportowe, a jego pracownicy malowali dzieciom twarze. Swoje stanowiska przygotowali policjanci z Komisariatu w Biskupcu i strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu. Stanowisko Nadleśnictwa Wipsowo przyciągało oryginalnymi grami przyrodniczymi. Firma Egger włączyła się w imprezę prowadząc warsztaty z decoupage’u oraz przygotowując budy dla bezdomnych psów i kotów, które malowały dzieci pod okiem wolontariuszy grupy Przygarnij Psiaka lub (i) Kociaka. Z kolei poprzebierani działacze Ognia w Szopie rozdawali przechodniom darmowe uściski i pozowali do zdjęć. Dzieci częstowano też watą cukrową. Mogły obejrzeć plenerowe przedstawienie „Bajka o prawdziwym bogactwie” teatru „Ale” z Mrągowa.
Stałym punktem biskupieckich obchodów Dnia Dziecka są występy przygotowane przez szkoły i przedszkola z terenu gminy. Rozwiązano także konkurs na ilustracje do biskupieckich legend, które wkrótce zostaną wydane w broszurce dla najmłodszych turystów.
Impreza przy pięknej pogodzie trwała kilka godzin. Park miejski odwiedziły setki dzieci z rodzicami nie tylko z miasta i gminy Biskupiec.