Aktualności

Turystyczny Rajd Rowerowy w Prudniku

TURYSTYCZNY RAJD ROWEROWY „ŚLADAMI FRANCISZKA SURMIŃSKIEGO I STANISŁAWA SZOZDY – LEGEND POLSKIEGO KOLARSTWA”

Już w najbliższą sobotę tj. 23 kwietnia zapraszamy do Prudnika na turystyczny rajd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 10:00 przy altanie w Parku Miejskim w Prudniku.

Rajd organizowany jest w związku z wydaną niedawno przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik mapą rowerową pt. „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. która popularyzuje prudnickie legendy kolarskie, trasy rowerowe przebiegające po terenach Prudnika i Gór Opawskich oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na szlakach.  

Rajd poprowadzą wykwalifikowani przodownicy rowerowi z prudnickiego PTTK. Impreza zakończy się na błoniach Sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie, gdzie na uczestników czekać będzie tradycyjna polska grochówka z pajdą chleba. Podczas rajdu uczestnicy będą mogli bezpłatnie nabyć mapę rowerową pt. „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.

Specjalnym gościem rajdu będzie legenda polskiego kolarstwa Franciszek Surmiński.

Trasa rajdu: Prudnik (Park Miejski) – Dębowiec – Wieszczyna – Jindřichov (CZ) – Dębowiec – Prudnik – Sanktuarium św. Józefa Dystans: ok. 25 km.

Informujemy, że uczestnicy rajdu powinni posiadać ważne ubezpieczenie, kask oraz dowód tożsamości (trasa rajdu będzie wiodła także po terenie Republiki Czeskiej).

 

mapa rowerowa prudnik