Wydarzenia

"Festiwal Muzyki Pięknej" w Bisztynku

"Festiwal Muzyki Pięknej to wydarzenie, które po raz pierwszy zagościło w kalendarzu kulturalnym miejscowości Bisztynek we wrześniu 2021 roku, dzięki staraniom pomysłodawcy Damiana Giczewskiego. We współpracy z Gminą Bisztynek otwarty został nowy rozdział w kulturze Warmii, który przybrał formę dwóch wydarzeń:

• Pikniku Muzyki Pięknej – warsztatów muzycznych i plastycznych zakończonych wspólnym komponowaniem melodii do utworu „Wolność”, który został premierowo wykonany podczas koncertu,
• Koncertu pt. Młodość w wykonaniu Bałtyckiej Filharmonii Młodych oraz solistów.

Tegoroczna edycja festiwalu wypełni pięknem muzyki trzy wrześniowe terminy: 9, 10, 17 września. Pragniemy aby spotkania te rzuciły nową perspektywę na rolę muzyki w dzisiejszym świecie. Spojrzymy zatem na Horyzont, który będzie z nami obecny jako hasło przewodnie. Będzie to opowieść o młodych artystach chcących przekraczać swoje, a także nakreślone przez świat horyzonty. To również szansa na zobaczenie, a nawet usłyszenie zjawisk, które na horyzoncie się pojawiają … “ w zenicie”, “ w pełni”.

• 9 września - piknik i koncert “Scena Piękna”
Piknik - inauguracja festiwalu o godzinie 16:00 przy Bramie Lidzbarskiej w Bisztynku | warsztaty muzyczne, podczas których poczujemy co to rytm oraz usłyszymy czym jest harmonia | prowadząca: Magdalena Tokajuk z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Koncert - godzina 18:00 w Galerii Miejskiej w Bisztynku (kościół poewangelicki) | program koncertu zakłada prezentację najlepszych uczniów szkół muzycznych z regionu | Koncert odbędzie się dzięki współpracy z Samorządową Szkołą Muzyczną I stopnia w Dywitach

• 10 września
Koncert “W zenicie” - godzina 19.00 w kościele św. Macieja Ap. i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku | wystąpi Bałtycka Filharmonia Młodych pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej wraz z solistami: Magdaleną Makowską-Pabich (sopran), Zuzanną Nalewajek (mezzosopran), Damianem Giczewskim (baryton). Koncert poprowadzi Janusz Ciepliński. Repertuar to muzyka o szerokim przekroju epok: od klasycyzmu do współczesności. W programie usłyszymy także premierowo utwór napisany przez gdańskiego kompozytora Szymona Kusiora pt. “Fale”

• 17 września
Koncert “W pełni” - godzina 19.00 w kościele św. Macieja Ap. i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku | wystąpi zespół wokalny Art'n'Voices, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki a capella, który jest laureatem Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album. W swoim repertuarze posiadają muzykę różnych epok począwszy od renesansu, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu, co usłyszymy podczas koncertu.Festiwal dedykowany jest każdemu odbiorcy niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Zapraszamy całe rodziny, młodszych i starszych, mieszkańców oraz turystów regionu do uczestnictwa oraz zachwycania się pięknem muzyki. Mamy nadzieję na pełne inspiracji spotkanie, które zaowocuję kontynuacją festiwalu oraz tworzeniem nowych muzycznych inicjatyw. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny."

 

POST