Wydarzenia

Dzień Lokalnego Twórcy

20 maja (sobota) 2017 roku, w Centrum Informacji Turystycznej odbędzie się Dzień Lokalnego Twórcy. Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii Bisztynka mające na celu promocję twórczości lokalnych artystów i rękodzielników.

Nasi uzdolnieni mieszkańcy i ich dzieła są naszym lokalnym dobrem i warto chwalić się  nimi nie tylko w naszym środowisku, ale  także przed odwiedzającymi nasze miasto gośćmi.
Wystawa będzie prezentować twórczość  ponad 20  lokalnych artystów i rękodzielników. Będą to prace  od fotografii, grafiki warsztatowej, przez rysunek, malunek, dekupaż, origami, aż po szydełko i wiele innych bardzo ciekawych technik plastycznych.
Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 12.00. O 14.00 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których wykonamy wspólnie kartki przestrzenne z architekturą Bisztynka. A o godzinie 16.00 – warsztaty dla młodzieży i dorosłych- wspólne malowanie metodą szablonu koszulek z motywami dotyczącymi naszego miasta. Zapewniamy materiały na zajęcia, natomiast koszulki prosimy przynosić  własne.   
O 18.00 zapraszamy także na e-wykład profesora Vetulaniego-neurobiologa, który w swoim wykładzie „Sztuka tworzy mózg”  przedstawi nam, dlaczego warto być nie tylko odbiorcą sztuki, ale także samodzielnie ją tworzyć.

 

DZIEN LOKALNEGO TWORCY PLAKAT