Wydarzenia

Festiwal Kultury Średniowiecza w Rynie

W sierpniu Ryn na kilka dni przenosi się w czasy średniowiecza. Miasto zaludniają zakuci w zbroje rycerze oraz damy odziane w eleganckie suknie z epoki. W dal niesie się szczęk oręża i radosne odgłosy biesiad i zabawy.

Festiwal Kultury Średniowiecza odbywa się tutaj od 2008 r. Impreza rozpoczyna się barwnym korowodem rekonstruktorów historycznych i mieszczan przechodzącym uliczkami miasta. Stałym punktem jej programu są turnieje i pokazy walk rycerskich, jarmark średniowieczny i koncerty muzyki dawnej. Uzupełniają je widowiska historyczne (odbywające się np. w dawnej krzyżackiej winnicy i okolicach zamku), spektakle teatralne, pokazy tańców, zabawy nawiązujące do kultury średniowiecza, przegląd filmów rycerskich, widowiska „światło i dźwięk”, pokazy sztucznych ogni.

Festiwal pozwala na chwilę przenieść się w przeszłość i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Pamiątką z niego mogą stać się oferowane na straganach elementy uzbrojenia czy ubiory stylizowane na średniowieczne, wyroby spożywcze i potrawy przygotowywane według tradycyjnych receptur, w tym zacne miody.

żródło: http://www.miastoryn.pl

 

mazuria 2 2016s plakat