Wydarzenia

Historia Lubawy zatrzymana we wrażliwym oku kamery

Wszyscy miłośnicy filmu dokumentalnego i historii powinni stawić się 19 stycznia 2017 roku w kinie Pokój w Lubawie. Odbędzie się tutaj projekcja filmu „Idąc śladami historii”, przedstawiającego dawne losy Lubawy, mieszkańców tego miasta oraz lokalnych zabytków i innych budowli.

Ten wyjątkowy film został podzielony na dwie części tematyczne. Pierwszą z nich zatytułowano: „Dzieje sakralnych zabytków ziemi lubawskiej”, drugą natomiast: „Kombatanci lubawscy wspominają czasy wojenne”. Podczas kręcenia obrazu wykorzystano wiele archiwalnych zdjęć i widokówek przedstawiających miasto.

W filmie o zabytkach sakralnych Lubawy ze swadą opowiedzą widzom: miejscowy historyk Krzysztof Wiecierzycki oraz ks. dziekan Marcin Staniszewski. Chwytające za serce relacje z wydarzeń sięgających czasów II wojny światowej zdadzą lubawscy kombatanci.

Twórcą tej dokumentalnej produkcji jest Rafał Mazurowski – wielki pasjonat zarówno kinematografii, jak i dziejów ziemi lubawskiej. Pełnił on funkcję reżysera, scenarzysty, producenta, jak również montażysty filmu. Nie jest to jednak jego pierwszy projekt. Filmowiec ma na swoim koncie już m.in. obraz pt. „Mimo kontrastu”.

Start czwartkowego seansu zaplanowano na godz. 11.30. Wstęp na premierowy pokaz filmu będzie bezpłatny.

Żródło: mazury.travel