Wydarzenia

Szturmem zdobędą zamek w Nidzicy i Pola Grunwaldu

Jedyny w Polsce zimowy turniej rycerski odbędzie się po raz siódmy. W ramach Zimowej Rejzy na Pola Grunwaldu i Zamek w Nidzicy potykać się będą członkowie bractw rycerskich, a gawiedź zyska możliwość skorzystania z oryginalnych atrakcji. Organizatorzy zapraszają 3 i 4 lutego 2017 roku.

Jak zapewniają w zapowiedziach wydarzenia: „Mróz nie studzi rycerskiego ducha i chęci do walki”. Dlatego należy się spodziewać, że podczas stawania w szranki współcześni wojownicy nie ulegną zimowemu marazmowi i wcale nie będą się oszczędzali.

W piątek odbędzie się blok ogólnodostępnych imprez sportowo-rozrywkowych na Polach Grunwaldu. Rozpocznie się on spływem kajakowym Doliną Wielkiego Strumienia (godz. 12.00). Spływ ów udowodni, że kajaki doskonale nadają się do... sunięcia po śniegu. Potem wystartuje Biathlon Grunwaldzki (13.00), podczas którego narciarze będą szyć do tarczy z łuków. Kolejny punkt programu to turniej rycerski (godz. 14.30), a pełen wrażeń dzień zakończy wspólne ognisko (godz. 15.00).

W sobotę rejza przeniesie się na dziedziniec zamku krzyżackiego w Nidzicy. Zaplanowano turniej bojowy jeden na jednego na miecz jednoręczny i tarczę (godz. 13.00) oraz widowiskowe starcia grupowe, czyli bohurt trzech na trzech (15.30). Pomiędzy tymi zmaganiami na przedzamczu odbędzie się turniej łuczniczy (14.30). Na zakończenie emocjonującej rywalizacji przewidziano efektowny pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Artystycznej „Signum” (17.00).

Jak co roku głównym organizatorem rejzy jest Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na jej stronie FB, a także na stronie internetowej muzeum i jego profilu FB.

Źródło: mazury.travel