Wydarzenia

Zamkowy Maraton Rockowy „ZmROCK”

XIV-wieczny, gotycki zamek w Nidzicy w przeszłości był świadkiem niejednej konfrontacji. Choć minęły lata, jego dziedziniec nadal jest miejscem potyczek, z tą różnicą, że bardziej kulturalnych. W otoczeniu średniowiecznych murów, każdego roku w czerwcu odbywa się zacięta walka na... mocne brzmienia.

Od 2003 r. Nidzicki Ośrodek Kultury organizuje tu Zamkowy Maraton Rockowy. Kiedy już zapada „ZmRock", zaczyna się prawdziwe święto muzyki . Biorą w nim udział debiutanci i niezależni artyści, którzy marzą o zawładnięciu polską sceną rockową. O wysokiej randze imprezy świadczy fakt, że każdego roku swoje zgłoszenia do udziału w niej przesyła kilkadziesiąt młodych kapel z całego kraju. Do koncertu konkursowego jury wybiera około dziesięciu, które na scenie rywalizują o główną wygraną – profesjonalną sesję nagraniową i nagrody pieniężne. W ostatnich latach nidzicką scenę podbił m.in. zespół StarGuardMuffin z Kamilem Bednarkiem na czele.

Po występach konkursowych scena przechodzi we władanie uznanych i kultowych już zespołów rockowych. Dotychczas gośćmi Zamkowego Maratonu Rockowego były m.in: Armia, Proletaryat, Agressiva 69, Coma, Turbo i Kat.
Więcej informacji na stronie Nidzickiego Ośrodka Kultury

Źródło: mazury.travel