Wydarzenia

Dni Nidzicy

W tym roku utrzymane w rycerskim i średniowiecznym klimacie Dni Nidzicy zostaną wzbogacone o dużą dawkę muzyki w szerokim spektrum gatunkowym: od disco polo do prawdziwego rocka. Miasto zaprasza na obchody swojego święta od 6 do 8 lipca 2018 roku.

Impreza wystartuje oficjalnym otwarciem w piątek o godz. 18.30 na pl. Wolności. Pół godziny później rozpocznie się „wieczór w blasku gwiazd disco polo”. Wystąpią zespoły Looks, Skaner i Defis. Po koncercie ok. godz. 22.30 na dziedzińcu zamku zaplanowano Galę Profesjonalnych Walk Rycerskich.

Rywalizacja zbrojnych będzie kontynuowana w sobotę. Rozpocznie ją turniej łuczniczy o godz. 10.00. Potem przewidziano turnieje bojowe na miecz i tarczę, na miecz długi oraz na broń drzewcową, turniej konny, a także bieg dam i pokaz ptaków drapieżnych. Zmagania zakończą starcia grup trzy- i pięcioosobowych (bohurt) o godz. 17.00.

W ramach wieczoru rockowego od godz. 17:30 na pl. Wolności zagrają: Sonia M, Peace Maker, Solid Rock i Al Bert (Strefa Kolorów). W przerwie koncertu o godz. 21.30 na wzgórzu zamkowym odbędzie się inscenizacja zdobywania i palenia grodu. Pół godziny później na scenie wystartują występy gwiazd wieczoru, którymi będą Mrozu i Feel.

Niedziela będzie stała pod znakiem festiwalu rodzinnego (od godz. 10.00). Na pl. Wolności staną stoiska z rękodziełem i kulinariami. Przewidziano pokazy gotowania tradycyjnych średniowiecznych potraw oraz poczęstunek bigosem i grochówką. Na najmłodszych będzie czekał dmuchany plac zabaw. Imprezę zakończy koncert nidzickich artystów na wzgórzu zamkowym (od godz. 18.00): grupy wokalnej Shine, Crazy Daisy i Niezależnej Formacji Artystycznej „All for love”.

Więcej informacji o poszczególnych punktach programu można znaleźć m.in. na stronie internetowej współorganizatora imprezy: Nidzickiego Ośrodka Kultury.

 

dni nidzicy 2018 2