Wydarzenia

Zaproszenie na Jarmark Świąteczny w Sępopolu

Znamy już program tegorocznego sępopolskiego Jarmarku Świątecznego, którego serce po raz trzeci będzie biło w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu. Zobaczcie, na co można liczyć 8 grudnia.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 10:00. Na stoiskach twórców ludowych z Sępopola oraz z innych miast naszego województwa, będzie można zakupić ozdoby choinkowe i inne artykuły świątecznych.

Nie zabraknie kulinarnych specjałów przygotowanych przez sekcję kulinarną Sępopolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku czyli: świątecznych wypieków, tradycyjnych dań polskiej regionalnej kuchni, przetworów oraz innych przysmaków.
Będzie też wspólne kolędowanie z „Warmiankami Sępopolskimi. Dzieci ucieszą się z pewnością ze spotkania z Bałwankiem Olafem i Białym Polarnym Misiem, z którymi wspólnie będą bawić przy muzyce. Nie zabraknie zabaw z niebieską chustą animacyjną oraz lepienia bałwanów z kul styropianowych. Na imprezie odbędzie się również miniolimpiada zimowa. Jej uczestnicy będą, między innymi, ścigali się na workach wypełnionych sianem i w podwójnych świątecznych swetrach. Odbędzie się również wojna białymi śnieżkami, na ten cel będzie przeznaczone 200 sztuk białych gąbek, którymi dzieci będą się rzucać.
Nie zabraknie też wizyty Św. Mikołaja oraz poczęstunku tradycyjnym, świątecznym barszczem.

 

plakat jarmark