Wydarzenia

Teatr amatorski zadebiutuje na przeglądzie w Lidzbarku

Teatr w województwie warmińsko-mazurskim nie będzie się już kojarzył jedynie z Olsztynem czy Elblągiem. 23 października 2016 roku na teatralnej mapie regionu pojawi się również Lidzbark. Odbędzie się tu bowiem I Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników spektakli teatralnych i pokazów artystycznych do Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku od godz. 11.00. Na scenie będą oni mogli zobaczyć – w różnych formach artystycznego wyrazu – grupy dziecięce, młodzieżowe, a także zespoły dorosłych aktorów amatorów.

Zamierzeniem pomysłodawców przeglądu jest, aby w przyszłości wpisał się on na stałe do kalendarza lokalnych wydarzeń kulturalnych. Jego główna rola to promocja niszowych inicjatyw teatralnych. Impreza stanowi też doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między aktorami czy reżyserami, a także do zaprezentowania szerszej publiczności dorobku artystycznego lokalnych grup teatralnych, które do tej pory nie miały takiej okazji. Spotkanie z innymi miłośnikami teatru będzie, zwłaszcza dla młodych osób, również przeżyciem edukacyjnym, które być może zaowocuje zupełnie nowymi inspiracjami.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej ośrodka.