Wydarzenia

Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow w Pasymiu

Moc atrakcji podczas Festiwalu Rowerowego Miast Cittaslow w Pasymiu
Ostatni weekend lipca w Pasymiu niewątpliwie zapowiada się ekscytująco. Od soboty do niedzieli Rynek Główny opanują rowery. Wszystko za sprawą organizowanego w ramach 15-lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow Festiwalu Rowerowego i Milko Mazury MTB. Nie może Was zabraknąć!

Impreza skierowana jest zarówno do amatorów rowerów, profesjonalnych kolarzy, jak i najmłodszych wraz z rodzicami oraz turystów, którzy będą chcieli aktywnie spędzić weekend w naszej Gminie – mówi Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia.
Festiwal rozpocznie się w sobotę o godz.10.00. Na początek warsztaty dla dzieci w wieku 2-5 lat. W strefie przygód Strider Zone, animatorzy zachęcać będą dzieci do jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi.
Dorośli będą mogli uczestniczyć w wyścigu Fun, w ramach Milko Mazury MTB. To propozycja dla amatorów kolarstwa, którzy rozpoczynają swoją przygodę w ramach rywalizacji sportowej.
O godz. 15.00 czeka przejazd gości i grup rowerowych reprezentujących Miasta Cittaslow. Następnie o godz.15.30 zapraszamy do udziału w konkursie o Puchar Ślimaka, w którym zwycięzcą zostanie osoba, która na rowerze pokona dystans 10 metrów w najdłuższym czasie.
W sobotę czeka jeszcze rajd rodzinny, konkurs wiedzy o Miastach Cittaslow oraz koncerty. Znajdzie się też coś dla smakoszy. Radni Miejscy wraz z Sołtysami od godz. 12.00 do 17.00 serwować będą smakołyki w ramach Pikniku Kulinarnego.
Całość zakończy Rowerowa Parada Świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower i wręczenie nagród.
Imprezie towarzyszyć będą także Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza z okazji 15-lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow z elementami bezpiecznego zachowania się nad wodą.
Niedziela to już wyścigi dla kolarzy w ramach Milko Mazury MTB oraz rajd pieszo-rowerowy Okrągła Góra.
W sobotę i niedzielę na Rynku czekać będą stoiska gastronomiczne, promocyjne, rękodzielnicze oraz Strefa Zabaw Dla Dzieci z mnóstwem atrakcji. Uroczyste zamknięcie Festiwalu odbędzie się w niedzielę o godz.16.00.
Organizatorem wydarzenie jest Gmina Pasym oraz Stowarzyszenie Luz Grupa. Więcej informacji na stronie https://pasym.pl/ i FB/FestiwalRowerowyMiastCittaslow

Szczegółowy program
Sobota, 30 lipca
10.00 Otwarcie imprezy
10.10 Warsztaty dla dzieci w wieku do 6 lat na torze rowerowym Łaciate Junior STRIDER ZONE
10.15 – 15.00 Wyścigi Milko Mazury MTB
15.00 Przyjazd gości i grup rowerowych reprezentujących Miasta Cittaslow
Wręczenie nagród dla zwycięzców Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza z okazji 15- lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow
15.30 Wyścig o Laur Pomarańczowego Ślimaka
16.00 Wystąpienia zaproszonych gości
Rodzinny Rajd Rowerowy
16.15. Konkurs wiedzy o Miastach Cittaslow
18.00 – 21.00 Koncerty:
Zespół EWOLUCJA;
Zespół „Gwiezdna Flota”;
Stashka.
21.30 – 22.15 Rowerowa Parada Świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower i wręczenie
nagród

Niedziela, 31 lipca
10.00 Otwarcie drugiego dnia imprezy
10.15 Warsztaty i wyścigi dla dzieci w wieku do 6 lat na torze rowerowym Łaciate Junior STRIDER ZONE
10.15 – 14.00 Wyścigi Milko Mazury MTB
11.00 – 13.00 Rajd pieszo – rowerowy Okrągła Góra
14.00 Wręczenie nagród dla zwycięzców wyścigów MTB
15.30 – 16.00 Uroczyste zamknięcie Festiwalu Rowerowego Miast Cittaslow

CITTASLOW PASYM Plakat internet 1