Wydarzenia

Noc Muzeów w Jezioranach

13 maja 2023 po raz drugi w Jezioranach odbędzie się wydarzenie będące częścią Międzynarodowej Nocy Muzeów. Wyśpijcie się, odpocznijcie w dzień i przygotujcie się na długie i niecodzienne nocne przeżycia kulturalne!
Podobnie jak rok temu Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach zaprasza na długi spacer do 5 miejsc zaznaczonych na plakatowej mapie miasteczka.

Pomiędzy kolejnymi atrakcjami będzie czas na przejście i ewentualną kawę czy przekąskę w Galerii Vita Warmia na rynku staromiejskim (Placu Jedności Narodowej).
Wstęp na wszystkie atrakcje tej nocy jest wolny!

Program wydarzenia:
19:00-19:45 Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach – koncert gitarowy Warmia Swing Duo
19:00-21:00 Wejście na zabytkową wieżę straży pożarnej przy asyście i asekuracji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wójtówku
20:29 (o zachodzie słońca)-21:29 Budynek starej mleczarni (ul. Kopernika, wejście od strony parkingu przy Rossmannie, obok sklepu motoryzacyjnego) – RODNIK. Sztuki alternatywne: światło i cień – przekrojowa wystawa prac uczestników projektu – sztuki wizualne – taniec – performance
21:00-21:30 oraz 21:30-22:00 (2 tury po pół godziny) – Dom Pomocy Społecznej w Jezioranach – zwiedzanie zabytkowej kaplicy w świetle lampionów (uwaga: mile widziane będą własne lampiony, latarenki i inne podręczne źródła światła z charakterem)
22:30-23:15 Poczekalnia dawnego dworca PKP w Jezioranach – premiera filmu dokumentalnego „Jeziorany. Codzienność niecodzienna” stworzonego przez Warmiński Targ Artystyczny.
23:30-00:30 Poczekalnia dawnego dworca PKP w Jezioranach – „Stacyjka” na stacji – projekcja 9. odcinka serialu „Stacyjka” kręconego m.in. w Jezioranach. W materiale filmowym możliwość zobaczenia ostatnich pociągów, jakie kiedykolwiek przejechały przez Jeziorany.
01:00-01:30 Dawny kościół ewangelicki (obecnie kościół św. Jadwigi), ul. Mickiewicza – Versorium – performance sonokinetyczny – Jarek Kordaczuk: muzyka/prąd/monoctone, Izabela Kościesza – ruch

 
NOC MUZEÓW 2023 fb A4