Wydarzenia

Szlakiem świętej Warmii

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 25 października 2021 r. o godz. 17.00 na spotkanie Klubu Podróżnika pod hasłem: „Szlakiem świętej Warmii”. Gościem spotkania będzie Witold Mierzejewski – fotografik, wydawca.

Witold Mierzejewski
Urodził się w Piszu w 1957 roku. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie (1982 r.) rozpoczął pracę fotoreportera w „Dzienniku Pojezierza” w Olsztynie.
W wieku 16 lat miał pierwszą wystawę fotograficzną „Kroki we mgle”. W 1976 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Filmów Turystyczno-Krajoznawczych za film „Posprzątam” otrzymał nagrodę za debiut. W 1986 roku w Krakowie zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Współczesna Rodzina Polska” – jego prace wystawiono w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. W tym samym roku miał też indywidualną wystawę fotograficzną pt. „Gra o Meksyk”.
Po dwuletnim pobycie w Chicago i pracy w tamtejszej prasie polonijnej założył w Olsztynie (1992 r.) własne wydawnictwo. W latach 93-98 pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie jako nauczyciel fotografii. Dziś z powodzeniem dalej fotografuje i wydaje książki nie tylko swojego autorstwa. Jest autorem m.in. albumu „Krutynią przez Mazury”. W 2008 roku ukazało się wznowienie po 90 latach książki ks. Walentego Barczewskiego „Geografia polskiej Warmii”, którą ilustrują zdjęcia Witolda Mierzejewskiego, a w 2020 roku „Kiermasy na Warmii” i „Szlak Świętej Warmii”.
Obecnie jego wydawnictwo skupia się na publikowaniu literatury zajmującej się turystyką, historią i kulturą Warmii i Mazur, map oraz przewodników turystycznych po regionie Warmii i Mazur uzupełniane bogato zdjęciami Witolda Mierzejewskiego. Najnowsza książka wydana w 2021 roku to album autorski „Łyną przez Warmię”.
Żródło: https://wiadomosci.olsztyn.pl/spotkanie-autorskie-z-witoldem-mierzejewskim/

 

witold mierzejewski klub podroznika