Wydarzenia

Braniewski Jarmark Mikołajkowy

5 grudnia 2021 godzina 10:00 – 18:00, Plac ks. prał Tadeusza Brandysa w Braniewie

Wyjątkowo klimatyczne oraz rozświetlone wydarzenie. Przygotowaliśmy mnóstwo mikołajkowych oraz świątecznych atrakcji a w nich między innymi: Warsztaty Świętego Mikołaja gdzie będziemy mogli napisać oraz wysłać list do Mikołaja lub naszych bliskich.

Wspólnie zapakujemy prezenty i stworzymy świąteczne stroiki. Wylosujemy świąteczne upominki wśród uczestników imprezy oraz stworzymy najdłuższy łańcuch choinkowy. Oczywiście spotkamy się również z samym Świętym Mikołajem.
Kiermasz Bożonarodzeniowy gdzie znajdziemy lokalne stoiska z przetworami świątecznymi, napijemy się gorącej herbaty oraz zakupimy piękne ozdoby. Będziemy mogli wziąć udział w warsztatach robienia i zdobienia pierników w piernikowej chacie. Zwiedzimy zagrodę ze zwierzętami, zrobimy pamiątkową fotografię w lodowej grocie oraz będziemy mogli wesprzeć OTOZ ANIMALS podczas zbiórki karmy dla ich podopiecznych. Zwiedzimy Wieże Bramną w towarzystwie uroczej śnieżynki. Nie zabraknie również sportowych atrakcji takich jak Mikołajkowa zumba, zawody na sankach i nartach oraz wyścigi na torze Wibit (basen miejski). Nie może zabraknąć sceny głównej, na której zaprezentują się skrzaty, śnieżynki i aniołki, w które wcielą się uczestnicy sekcji Braniewskiego Centrum Kultury. Występy zespołów seniorskich oraz Quźni Talentów. Uroczyste włączenie iluminacji świątecznych przez Burmistrza Miasta Braniewa Tomasza Sielickiego w towarzystwie aniołków z braniewskich placówek oświatowych. Finałem Braniewskiego Jarmarku Mikołajkowego będzie recital Magdy Steczkowskiej. Bardzo cieszymy się, że będzie z nami również Energa grupa Orlen dzięki wsparciu, której rozbłyśniemy nowymi iluminacjami.

 

Braniewski Jarmark mikołajkowy2021