Wydarzenia

Wystaw prac pt. "Plastyczne wariacje"

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność zaprosić do Galerii Lokalnych Twórców, znajdującej się w Wypożyczalni dla Dorosłych na wystawę prac pt. „Plastyczne wariacje”. Autorami prac plastycznych są uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego położony jest na terenie gminy wiejskiej Małdyty, powiat ostródzki, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Gmina ma charakter rolniczy, w sferze gospodarczej rolnictwo uzupełnione jest przemysłem drzewnym.

Prace prezentowane na wystawie są wynikiem podjętych przez uczniów zadań wykonywanych w trakcie nauki w szkole lub jako pasja, hobby w czasie wolnym. Prezentują oni różne techniki, które charakteryzuje ogromna precyzja, oryginalność pomysłów na najwyższym poziomie, co potwierdza wyjątkowość talentów plastycznych uczniów.

Wystawa została podzielona na kilka części, w jednej z nich prezentowane są prace poszczególnych uczniów :

Julii Chłopik – uczennicy klasy I, której prace są wykonane techniką barwną, farbami akrylowymi i prace związane z kierunkiem kształcenia, czyli martwa natura jako jedno z zadań wykonywanych w trakcie nauki szkolnej oraz portrety, malowane jako hobby;
Małgorzaty Tumiel – uczennicy klasy II, której wiodącą formą prac są akryle w formie abstrakcji, malowane jako pasja, poza obowiązkową nauką;
Janiny Moczulskiej – uczennicy klasy III, która jest mistrzynią szkiców i precyzji w rysunku ołówkiem, brała ona wielokrotnie udział w konkursach ogólnopolskich;
Alicji Szwarackiej – która jest technikiem architektury krajobrazu, pasjonatką rysunku kredką – portrety i przede wszystkim odzwierciedlenie detali (sierść, oko, itp.).
Kolejna część to prace zbiorowe szkice, rysunki wykonane w ramach zajęć zawodowych lub też plastycznych, autorzy prac to m.in. Paulina Grosicka, Iwona Ickiewicz, Gabriela Małkowska. Prezentowane są tu również obrazy malowane przez uczniów klasy II technikum architektury krajobrazu w ramach podstaw projektowania jako zadanie obowiązkowe, wykorzystując technikę malarską barwną, której tematem było „drzewo”.

Uzupełnieniem wystawy jest prezentacja poszczególnych kierunków kształcenia jakie oferuje Zespoł Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego swoim potencjalnym uczniom.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 2-31 maj 2023 r. w godzinach otwarcia Wypożyczalni dla Dorosłych.

 

plastyczne Plakat A3 orientacja pozioma