Wydarzenia

Olsztynecki Jarmark Wielkanocny

Burmistrz Miasta Olsztynek, Miejski Dom Kultury w Olsztynku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego serdecznie zapraszają do skansenu w dniu 1 kwietnia, w godz. 12:00 – 17:00 na Olsztynecki Jarmark Wielkanocny!
Wydarzenie otworzy kiermasz, podczas którego na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne.

Koła Gospodyń Wiejskich będą oferować świąteczne dania regionalne. Z uwagi na miejsce, w którym będzie odbywał się Jarmark, nie zabraknie akcentów ludowych! Etnograf zaprosi na wspólny spacer po wystawach świątecznych przygotowanych w muzealnych obiektach, opowiadając przy tym o dawnych zwyczajach i tradycjach towarzyszących okresowi Wielkiej Nocy. Spacery z etnografem odbędą się o godz. 13:00 i 15:00 (zbiórka uczestników przy zajeździe ze wsi Małszewo).
To także czas przed Niedzielą Palmową, więc będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, cieszących się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku przygotowała warsztaty robienia palmy wielkanocnej. Miejski Dom Kultury będzie zachęcał do własnoręcznego pomalowania pisanki i zrobienia uszów zajączka. Na najmłodszych dodatkowo będzie czekał „Wiosenny Kącik Malucha”, mini plener malarski, zgadywanki i zabawy. To wszystko w pobliżu sceny.
W części artystycznej przygotowanej przez Miejski Dom Kultury w Olsztynku zobaczymy tradycyjnie już wiosenne prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów domu kultury oraz występy dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli. Odbędą się konkursy; szukanie zajączka, „kaczanie” jajek, bicie piany, zgaduj zgadule
i wiele innych atrakcji.
CZEKAMY NA PAŃSTWA W TĘ SOBOTĘ!
MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W OLSZTYNKU!

PLAKAT JARMARK WIELKANOCNY