Wydarzenia

XIV Targi Chłopskie w Olsztynku

Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku zaprasza na XIV Targi Chłopskie, obfitujące w tradycyjne kulinaria i rękodzieło. Impreza odbędzie się 17 i 18 września 2016 roku. Drugiego dnia zaplanowano tutaj również Dożynki Wojewódzkie.

Targi Chłopskie przywołują klimat dawnych wiejskich jarmarków. W ich tegorocznej edycji (oba dni w godz. 10.00-17.00) weźmie udział ponad stu wystawców, oferujących głównie regionalne produkty spożywcze, w tym specjały wytwarzane przez członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Na straganach nie zabraknie wyrobów lokalnego rękodzieła i rzemiosła. Odwiedzający targi będą mogli wziąć udział w warsztatach, pokazach mielenia zboża czy strzyżenia owiec oraz przyjrzeć się pracy: garncarza, kołodzieja, tkaczki, kowala, bursztynnika. Dla dzieci przygotowano ludowy plac zabaw. Na scenie będą występować zespoły ludowe i folkowe.

W niedzielę na terenie skansenu równolegle odbędą się Dożynki Wojewódzkie, które rozpocznie o godz. 11.30 przemarsz korowodu do amfiteatru. Po części oficjalnej, w tym rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, zaplanowano występy artystyczne (godz. 14.30). Zaprezentują się: Zespół Tańca Ludowego „Perła Warmii”, Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Reszelanie” i zespół K.O.M.P. Imprezę zakończy występ gwiazdy dnia, którą będzie Krzysztof Krawczyk (godz. 17.00). Wstęp na organizowane przez Samorząd Województwa dożynki będzie bezpłatny.

Więcej informacji o obu imprezach można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku, będącego organizatorem targów.

 

targi chłopskie