Wydarzenia

Inspirujące piękno dźwięków odkryjesz na Warmii

Muzyka odbiegająca od schematów, łącząca folk, etno, jazz i klasykę przez trzy dni tętnić będzie na Warmii. Będzie można wsłuchać się w jej oryginalne i inspirujące brzmienie od 30 czerwca do 2 lipca podczas koncertów w ramach imprezy Wschód Piękna – III World Orchestra Festival, które odbędą się w Dorotowie, Olsztynku i Olsztynie.

Muzycy, którzy wezmą udział w festiwalu, zabiorą swoich słuchaczy w odległą, magiczną podróż przez dźwięki wywodzące się ze słowiańskiej tradycji, dalekiego wschodu, mroźnej północy oraz gorącego południa. Można więc liczyć na fascynujące przeżycia na najwyższym artystycznym poziomie.

W piątek, podczas Koncertu na Wodzie w Dorotowie popis swoich umiejętności zaprezentuje Grzech Piotrowski Quartet. Na scenie razem z Piotrowskim staną: gitarzysta Bram Stadhouders, kontrabasista Robert Kubiszyn i perkusista Robert Luty. Wokalnie artystę wesprze gość specjalny - Anna Maria Jopek. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Sobotni koncert (godz. 16.00), który odbędzie się w bajkowej scenerii olsztyneckiego skansenu będzie równie ciekawy. Przewodnikami po odległych muzycznych krainach będą tym razem Atom String Quartet, Natalia Matheo, Aga Derlak, Stanisław Słowiński, Mańka Druciak, Warszawiaki i Świątynia Dźwięku. Po muzycznych występach MDK w Olsztynku zaprosi na 30-minutowy program Magiczna Noc Kupały.

W niedzielę Wschód Piękna zawita do Olsztyna. Podczas koncertu (godz. 19.00) w Amfiteatrze im. Czesława Niemena World Orchestrę tworzyć będą Rasm Al-Mashan, Ghostman, Marcin Wasilewski, Adeb Chamoun, Alchemik Orchestra, Wiesław Pieregorólka & BCB, chór Pro-forma, Atom String Quartet, Filip Ramos, Robert Kubiszyn, Kamil Rogiński, Mateusz Szemraj, Robert Luty. Muzyków wokalnie wesprze gość specjalny – Sebastian Karpiel-Bułecka.

Bilety na festiwal można kupić za pośrednictwem strony internetowej.

Źródło: mazury.travel