Wydarzenia

Święto plonów w kolejnych miastach Cittaslow

Przełom sierpnia i września to tradycyjnie czas lokalnych dożynek. Miasteczka Cittaslow wpisują się zwyczaj obchodzenia święta plonów. W drugim tygodniu dożynki odbędą się m.in. w gminach Barczewo, Orneta i Sępopol.

Żadne dożynki nie mogą się obyć bez konkursu na najpiękniejszy wieniec. Podczas imprez będzie można skosztować miejscowych potraw i napitków. Zagrają lokalne zespoły, a dla najmłodszych przewidziano rozmaite konkursy.

W Barczewie wręczone zostaną nagrody dla najlepszego rolnika oraz rozstrzygnięty konkurs na projekt poprawiający estetykę miasta. Sobotni (10 września) festyn dożynkowy potrwa do późnych godzin nocnych. Więcej na profilu miasta.

Ciekawy program artystyczny dla przygotowała gmina Orneta. Koncerty w okolicznych Bażynach rozpoczną się o godz. 17:00 (10 września). Wcześniej na scenie zaprezentują lokalne zespoły. Więcej na profilu miasta.

Dobrej zabawy nie zabraknie równie w gminie Sępopol. Wystąpi m.in. Ukrainian Folk.  Oficjalne otwarcie dożynek przewidziano na godz. 14:00 (11 września). Więcej informacji na stronie miasta.