Wydarzenia

Tydzień Cittaslow: aktywnie !

W ramach Tygodnia Cittaslow miejscowości należące do ruchu spod znaku ślimaka organizują wydarzenia promujące ideę miasteczek „dobrej jakości życia”. A że najlepiej edukować przez zabawę i ruch, wiele wydarzeń związanych jest z aktywnym wypoczynkiem.  

Najwcześniej, bo już od 10 września, z ofertą „Be active w gminie Cittaslow” wychodzi Nidzica. Od 16 do 18 września w Murowanej Goślinie w Wielkopolsce odbędzie się już kolejna edycja memoriału siatkarskiego Arkadiusza Gołasia. W Tygodniu Cittaslow miasto przypomina również o Dniu bez Samochodu.  W niedzielę (25 września) kibice kolarstwa będą mogli śledzić Bike Cross Maraton.

Imprez na dwóch kółkach będzie o wiele więcej.  W niedzielę 18 września z Jezioran do Nadleśnictwa Wipsowo wyruszy Rodzinny Rajd Rowerowy. W sobotę 17 września rowerzyści amatorzy pokonają trasę wokół Jeziora Plusznego koło Olsztynka. Tego samego dnia na pograniczu polsko-czeskim odbędzie się Prudnicki Rajd Seniora. W niedzielę 25 września rodzinny rajd rowerowy wyruszy z Nowego Miasta Lubawskiego. Na uczestników czekają konkursy, pokazy sztuk walki i tańca, wycieczki, a także mały poczęstunek. Z propozycję rowerowej wycieczki wychodzi także Działdowo. Jej uczestnicy zaproszeni zostaną do wielu zabaw m.in. tworzenia ślimaków z surowców wtórnych oraz gliny.

Także Dobre Miasto zachęca do udziału w rajdzie rowerowym, ale przygotowało również ofertę dla wodniaków. Spływ kajakowy po Łynie odbędzie się w sobotę (24 września).
Z myślą o sympatykach sportu organizowany jest także cykl wydarzeń „Sępopol rusza się” (24-25 września). Do udziału w turnieju „Graj z Feliksem Nowowiejskim” 24 września zaprasza samorząd Barczewa.

Więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach znajdziecie pod linkami.