Wydarzenia

Tydzień Cittaslow: Czas rodzinnej zabawy

Podczas Tygodnia Cittaslow nie zabraknie imprez kulturalnych i plenerowych.

Festyn w historycznym centrum miasta zorganizuje Lidzbark Warmiński. W niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję odwiedzić stoiska rękodzielnicze i posłuchać występów lokalnych zespołów.

O 17.00 w zamku biskupów warmińskich odbędzie się wykład Andrzeja Gołębnika na temat badań archeologicznych w mieście. Kawaleryjskie Zakończenie Lata w parku miejskim to z kolei propozycja Biskupca. Na kulinarne świętowanie Tygodnia Cittaslow zdecydował się Lidzbark - podczas Święta Kapusty w Dłutowie nie zabraknie akcentów związanych z Cittaslow: gier, konkursów, występów muzycznych.

„Ekotworzenie” to propozycja Dobrego Miasta. W programie imprezy znalazły się inscenizacje i pokazy ekologiczne, warsztaty, a nawet parada z afrykańskimi bębnami. Niedziela zapowiada się ciekawie także w Ornecie. Warsztaty tworzenia ślimaków i smoków to tylko jedna z propozycji. W mieście staną stoiska z lokalną żywnością. Uczestnicy wydarzenia będą mieli też okazję wziąć udział w grze miejskiej.

Piknik rodzinny odbędzie się w Górowie Iławeckim. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w grach i zabawach z motywem ślimaka. Festyny Cittaslow zorganizują również Bisztynek i Reszel.

Spektakl ognia i światła w wykonaniu grupy Flash Zone zawita do Gołdapi. Impreza odbędzie się w niedzielę. Tego dnia na wyjątkowy koncert finalizujący obchody Tygodnia Cittaslow zaprasza Ryn – wystąpi Jarosław Chojnacki. Muzyczną niespodziankę przygotowało również Barczewo. Będzie to koncert Pawła Izdebskiego (1 października).