Wydarzenia

Przeżyj zimową przygodę w kajaku na rzece Wel

Rzeka Wel to niezwykle malowniczy szlak kajakowy. Amatorzy spływów najczęściej korzystają z niego od wiosny do jesieni. Ale niektórzy z nich czynią to także nim zima skończy się na dobre. Na XVII Zimowy Spływ Kajakowy Rzeką Wel organizatorzy zapraszają od 9 do 12 marca 2017 roku.

Każdy, kto czuje żyłkę ekstremalnej przygody, może zmierzyć się z pełną niespodzianek rzeką i nieprzewidywalną pogodą na trzech odcinkach trasy. Uczestnicy spływu pokonają kolejno etapy: Koty-Lidzbark (10 marca), Kurojady-Trzcin (11 marca), Kuligi-Bratian (12 marca). Przebycie każdego ma zająć około czterech godzin.

Bazą kajakarzy będzie ośrodek Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych, zlokalizowany koło Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika. W czwartek 9 marca zakwaterowanie uczestników przewidziano w godz. 15.00-20.00. Rozkłady dnia w piątek i sobotę będą podobne do siebie: wyjazd z nad rzekę (godz. 9.00), rozpoczęcie spływu (godz. 10.00), ciepły posiłek przy ognisku po zakończeniu etapu (godz. 14.00) i powrót do ośrodka (godz. 15.00-15.30). O godz. 16.00 zaplanowano warsztaty dla chętnych (pieczenia chleba, chodzenie na szczudłach). Wieczory kajakarze będą mogli spędzać w piwniczce biesiadnej. W niedzielę program będzie analogiczny do momentu zejścia z rzeki (godz. 13.00). Po ciepłym posiłku nastąpi zakończenie całej imprezy.

Więcej informacji na jej temat, w tym warunki uczestnictwa w niej, udostępniono na profilu FB ośrodka, który w tym roku organizuje spływ wraz z wypożyczalnią kajaków Korsarz z Brodnicy i lokalnymi partnerami z tej branży.

Źródło: mazury.travel