Wydarzenia

Baw się z Wielką Orkiestrą w miastach Cittaslow

Jak co roku mieszkańcy miast Cittalow włączają się w finałowe granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielka kumulacja imprez 26. finału nastąpi 14 stycznia 2018 roku. Sztaby WOŚP prześcigają się w pomysłach, które mają uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień.

W tym roku zbierane przez orkiestrę fundusze zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Oprócz tradycyjnego kwestowania, licytowania podarowanych orkiestrze fantów, występów zespołów muzycznych i wieńczącego wieczór światełka do nieba, w niektórych miastach przygotowano zgoła niecodzienne wydarzenia.

Już w sobotę 13 stycznia Nidzica zaprosi na trening z Katarzyną Dziurską, mistrzynią świata w Fitness Figure Classic (godz. 13.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Polna 8), a Olsztynek na orkiestrowy maraton filmowy w kinie Grunwald (godz. 18.00). W Sianowie zostanie zorganizowany turniej badmintona (godz. 9:00, hala SP 2, ul. Dworcowa 26a).

W niedzielę w okolicach tego miasta spotkają się miłośnicy rajdów off-road, by rywalizować w ramach terenowej integracji „Jedziemy bo lubimy” (start o godz. 10.00). Murowana Goślina przygotowała maraton zumba fitness (godz. 15.00, sala gimnastyczna SP 2). W Lubawie na wszystkich chętnych będą czekały atrakcje średniowieczne z tutejszym bractwem rycerskim (godz. 16.00, hala widowiskowo-sportowa OSiR). W Działdowie pokaz swojej pracy zaprezentuje lokalny rzeźbiarz Mariusz Borowy (cały dzień, plac przed MDK, ul. Jagiełły). Z kolei w Ornecie zaplanowano turniej siatkówki (godz. 10.00, hala widowiskowo-sportowa) oraz zawody strzeleckie (obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji „Słoneczna”).

Postrzelać będzie można także w Lidzbarku Warmińskim (godz. 11.00, Strzelnica LOK, ul. Wyszyńskiego). W tym mieście odbędą się również: morsowanie i bieg uliczny (godz. 11.00 i 11.30, plac Wolności). Morsy zanurzą się również w strażackich zbiornikach z wodą w Jezioranach, Bisztynku i Biskupcu. W tym ostatnim morsy wraz z innymi chętnymi będą też biegać (albo przynajmniej spacerować), by zamieniać przebyte kilometry na złotówki wrzucone potem do puszek.

W Bisztynku przygotowano także pokaz tańca z ogniem grupy Magma. Umiejętności tancerzy Teatru Ognia Flash Zone będzie można z kolei podziwiać w Gołdapi podczas światełka do nieba (godz. 19.45). Wcześniej w centrum tego miasta zapłonie ognisko (godz. 11.00, plac Zwycięstwa), przy którym zaplanowano pokazy, gry i zabawy. Za datek do puszki będzie można skorzystać z przejażdżki quadem, ze wstępu na lodowisko lub do sali zabaw, z usług fryzjerskich i kosmetycznych.

Kierowcy rajdowi Automobilklubu Warmińskiego zapraszają do wspólnej jazdy w Dobrym Mieście (godz. 14.00, parking przy basenie Na Fali, ul. Garnizonowa).
Przejazdy rajdowe w fotelu pilota z kierowcą rajdowym (tutaj Pawłem Miszkowskim) zaplanowano również w Barczewie (godz. 13.00, plac Ratuszowy). Wcześniej odbędzie się w tym mieście bieg koleżeński (godz. 12.00, Orlik przy Zespole Szkół), później natomiast przewidziano pokazy sztuk walki (godz. 16.00, hala Zespołu Szkół).

Spośród najciekawszych licytacji uwagę zwracają te w Lubawie (fiat 126p), Biskupcu (prawo nazwania ronda w mieście) i Murowanej Goślinie (koszulka reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy, kolekcja 7700 długopisów reklamowych). Licytacje, koncerty i pokazy zagoszczą oczywiście także w pozostałych miastach Cittaslow, tych wymienionych wyżej, a także w niewymienionych, czyli w: Bartoszycach, Głubczycach, Górowie Iławeckim, Kaletach, Lidzbarku, Nowym Dworze Gdańskim, Nowym Mieście Lubawskim, Pasymiu, Prudniku, Rynie, Rzgowie i Sępopolu.