Wydarzenia

Z kulturą w miastach Cittaslow

Miasta należące do sieci Cittaslow w szczególny sposób dbają o potrzeby kulturalne swoich mieszkańców i gości. Również w środku zimy – od 21 stycznia do 24 lutego 2019 roku – oferują szereg propozycji, z których każdy na pewno wybierze coś ciekawego dla siebie.

Już trwają (a skończą się 24 lutego) warsztaty dla dzieci w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku. Ich uczestnicy wykonują maski karnawałowe i malują na szkle pejzaże ze skansenu. Z kolei w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście 23 stycznia zostaną zainaugurowane warsztaty pisania ikon, rozplanowane na dziesięć spotkań (kolejne zajęcia: 25, 29 stycznia, 5, 12, 26 lutego, 5, 12, 19, 26 marca). W tym samym mieście 26 stycznia o godz. 18.00 w sali kina Przyjaźń wystąpi formacja Tres del Son, prezentująca gorące kubańskie rytmy.

Kilka propozycji ma również Lidzbark Warmiński. 24 stycznia o godz. 12.00 będzie można wziąć udział w wernisażu wystawy malarskiej pt. „Relacje” w Muzeum Warmińskim w zamku, a o godz. 18.00 – obejrzeć spektakl „Ta, której wierzymy” w kamienicy Amfiteatru Miejskiego. Tego samego dnia Oranżeria Kultury zaprosi na inspirowaną słynnymi „obiadami czwartkowymi” imprezę literacką z cyklu „Obiadki u księcia Ignasia” (kolejne spotkania 24, 31 stycznia, 7, 14, 21 lutego).

W Bartoszycach na 25 stycznia (godz. 18.00) zaplanowano Karnawałową Potańcówkę w Bartoszyckim Domu Kultury (wstęp wolny z własnym koszyczkiem). Natomiast w Działdowie w dniach 30-31 stycznia odbędą się przeznaczone dla dzieci i młodzieży warsztaty akrobatyczne z grupą Kawashi, organizowane przez Miejski Dom Kultury.

Źródło: mazury.travel