Wydarzenia

„Festiwal Zdrowia” w Gołdapi

„Festiwal Zdrowia” to impreza promująca zdrowie organizowana w jedynym w województwie warmińsko-mazurskim uzdrowisku Gołdap. Festiwal ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, ma zachęcać do pracy nad sobą i dbania o swoje ciało. Tegoroczna edycja przypada w jubileuszowym dla Gołdapi roku 450 – lecia nadania praw miejskich.

W związku ze stanem epidemii, nie możemy przeprowadzić „Festiwalu Zdrowia” w tradycyjnej formie. Nie spotkamy się 6 czerwca na imprezie plenerowej przy Mazurskich Tężniach Solankowych, ale nie poddajemy się. Kolejną edycję imprezy promującej zdrowy tryb życia, połączoną z prelekcjami, możliwością poznania nowości leczniczych, spa i wellness oraz całą strefę zdrowia i ruchu przenosimy do internetu. Przygotowaliśmy wirtualną formę festiwalu, która będzie polegała na publikacji 6 czerwca, na portalach społecznościowych Urzędu Miejskiego w Gołdapi, Domu Kultury, Biblioteki Publicznej i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi prezentacji, występów itp. inicjatyw związanych z tematyka zdrowotną. Zapewniamy, że będzie zdrowo, energetycznie i nikt w tym dniu nie będzie narzekał na nudę!

Gołdap to jedyne na Warmii i Mazurach uzdrowisko i miasto o najczystszym w Polsce powietrzu. To prężnie rozwijający się ośrodek turystyczno-wypoczynkowy i członek elitarnego stowarzyszenia miast Cittaslow. W dzielnicy uzdrowiskowej tętnią życiem czwarte co do wielkości w Polsce - Mazurskie Tężnie Solankowe. Do odpoczynku zachęca Zdrój - nowoczesna pijalnia wód mineralnych i leczniczych z grotą solną i działającymi przez cały rok minitężniami. Kuracjusze i turyści chętnie korzystają z pól do minigolfa, nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i młodzieży (street work), z wielu dróg rowerowych. Gołdap ma idealne warunki do rekreacji i wypoczynku przez cały rok. Wokół miasta jest ok. 200 km malowniczych tras rowerowych, w tym szlak Green Velo. Zimą warto skorzystać z narciarskich tras biegowych, stacja narciarska na Pięknej Górze słynie z unikalnej kawiarni obrotowej zbudowanej na jej szczycie, kolei linowo - krzesełkowej oraz dwóch kilometrów tras sztucznie naśnieżonych, oświetlonych do narciarstwa zjazdowego.

Gołdap jest znakomitym miejscem wypadowym dla turystów. W pobliskiej Rapie znajduje się piramida - XIX-wieczny grobowiec rodu von Fahrenheid. W Stańczykach wznoszą się monumentalne mosty kolejowe, zwane „Akweduktami Północy”. Warto wybrać się na Litwę (tylko 40 km. od Gołdapi), wziąć udział w bezkrwawym safari w pobliskich Zatykach z tysiącami dzikich zwierząt, obejrzeć bunkry z okresu II wojny światowej.

Warto dodać, że w 2019 roku Gołdap zwyciężyła konkurs Komisji Europejskiej EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i welness.

Tym samym Gołdap promuje nie tylko zdrowie, ale też potencjał całego regionu.

#FestiwalZdrowiaGołdap I❤️GOŁDAP #GołdapMazurskiZdrój

Festiwal ma charakter informacyjno-promocyjny i ma na celu zwiększenie świadomości prozdrowotnej. Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, ma zachęcać do pracy nad sobą i dbania o swoje ciało. Podczas festiwalu jest możliwość konsultacji z różnymi praktykami medycyny, uzyskania porad dietetycznych, czy dermatologicznych, wysłuchania ciekawych prelekcji o tematyce zdrowotnej. Przedsięwzięcie promuje województwo i integruje społeczności lokalne, regionalne. Organizatorem jest Gmina Gołdap, jest to już czwarta edycja imprezy.

 

WIRTUALNY FESTIWAL ZDROWIA 4