Wydarzenia

Zapraszamy na rower do Gołdapi!

Gotowi na sezon rowerowy? Jeśli jeszcze nie, koniecznie wyciągnijcie swoje dwa kółka i przygotujcie je na wyprawy. Gdzie warto się wybrać na rower? Oczywiście do #GołdapMazurskiZdrój.

Gołdap leży na Mazurach Garbatych, które wyróżniają się niezwykle różnorodnym krajobrazem. Znajdziesz tu jeziora, gęste lasy i dość wysokie wzgórza, stanowiące wyzwanie podczas rowerowej przejażdżki. Do atrakcji okolic Gołdapi należy bowiem gęsta sieć szlaków turystycznych, pozwalających na dotarcie do najciekawszych miejsc.

Szlaki rowerowe Gołdapi
Najlepiej oznakowane są trasy oznaczone kolorem zielonym (51 kilometrów) oraz czerwonym (46,5 kilometra). Pierwszy z nich rozpoczyna się niedaleko wsi Kruklanki, biegnie wzdłuż Jeziora Gołdopiwo, przez dolinę rzeki Gołdapy i Puszczę Romincką, aż do wiaduktów
w Stańczykach. Drugi szlak ma podobny przebieg, ale urozmaicenie stanowi przejażdżka brzegiem Jeziora Pobłędzie oraz fragmentem nasypu nieczynnej linii kolejowego z Gołdapi
do Żytkiejm. Szlakiem żółtym, liczącym 60 kilometrów, dojedziesz z Gołdapi do Węgorzewa, a wybierając ścieżkę „Mokradła”, zobaczysz malownicze podmokłe puszczańskie tereny.
https://uzdrowiskogoldap.pl/atrakcje-w-regionie/szlaki-turystyczne-goldapi-i-okolic/  

Interaktywna mapa
@Rowerowa Gołdap przygotowała interaktywną mapę, z której możesz skorzystać nawet
w telefonie komórkowym. Dzięki niej  https://uzdrowiskogoldap.pl/atrakcje-w-regionie/mapa-atrakcji/   poznasz Mazury Garbate, znajdujące się pomiędzy Puszczą Borecką, a Puszczą Romincką atrakcje, miejsce warte zobaczenia. Na mapie oznaczone są zabytki regionu, historyczne głazy Wilhelma II w Puszczy Rominckiej, mosty, parki i rezerwaty przyrody, plaże i kąpieliska, czy punkty rekreacji. Na mapie wyznaczono szlaki i ścieżki, w tym ścieżki rowerowe.

Nie masz dwóch kółek? Nie martw się
Chcesz się wybrać na wycieczkę rowerową, lecz… nie masz jak przewieźć swojego roweru? Nie martw się w końcu, od czego są wypożyczalnie. Rower możesz wypożyczyć
w Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap https://uzdrowiskogoldap.pl/2019/03/14/wypozyczalnia-rowerow-w-centrum-juz-dziala/. Wielu mieszkańców Gołdapi, turystów, kuracjuszy często wybiera się na wycieczki rowerowe. Stawiając stacje naprawy rowerów w centrum miasta i przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi, daliśmy im możliwość samodzielnej naprawy drobnych uszkodzeń i dajemy poczucie bezpieczeństwa, że wyprawa rowerowa nie skończy się powrotem na piechotę.

Jesteśmy pewni, że właśnie nabrałeś ochoty na wycieczkę rowerową. Zapraszamy do Gołdapi!

 

2

 

9

 

14